Logo PlayStation Plus Collection

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

3 komentarze

„Game Pass” od PlayStation w szczegółach. PS Plus ma się zmienić nie do poznania

W kwietniu informowaliśmy o doniesieniach na temat odpowiedzi PlayStation na Xbox Game Pass. Wcześniejsze przecieki zostały niejako potwierdzone przez znanego dziennikarza.

Sony ma przygotowywać usługę nazwaną tymczasowo Spartacus, która będzie odpowiedzią na Game Passa od Microsoftu – czytamy w raporcie Jasona Schreiera dla Bloomberg. Jej premiera ma mieć miejsce już wiosną 2022 roku, a więc za parę miesięcy. Podstawowym założeniem nowej usługi jest połącznie PS Plus i PS Now. Sony chce jednak zrezygnować z marki PS Now i nowym wcieleniem obu usług będzie znacznie rozbudowane PS Plus.

Usługa ma posiadać trzy progi cenowe. Pierwszy, najtańszy, zawrze w sobie to, co już teraz otrzymujemy w Plusie. Drugi ma zawierać duży katalog gier z PS4 i być może także z PS5. Trzeci natomiast zaoferuje bibliotekę klasycznych tytułów z PS1, PS2, PS3 i PSP, a także rozszerzone wersje demonstracyjne oraz dostęp do streamingu gier. Nie ujawniono jednak konkretnych cen i Jason Schreier wskazuje, że szczegóły poszczególnych progów mogą jeszcze ulec zmianie.

Miejcie na uwadze, że powyższe informacje wciąż nie są oficjalne. Bloomberg to bardzo wiarygodne źródło przecieków i praktycznie wszystkie informacje od Jasona Schreiera znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Tak jak już jednak wspominałem, niektóre szczegóły mogą ulec zmianom.

Jeśli premiera usługi planowana jest na wiosnę, jej zapowiedź powinniśmy ujrzeć już niedługo. Konkretna data ujawnienia pozostaje na razie tajemnicą.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%