„Game Pass” od PlayStation w szczegółach. PS Plus ma się zmienić nie do poznania

Logo PlayStation Plus Collection
PS4 PS5

W kwietniu informowaliśmy o doniesieniach na temat odpowiedzi PlayStation na Xbox Game Pass. Wcześniejsze przecieki zostały niejako potwierdzone przez znanego dziennikarza.

Sony ma przygotowywać usługę nazwaną tymczasowo Spartacus, która będzie odpowiedzią na Game Passa od Microsoftu – czytamy w raporcie Jasona Schreiera dla Bloomberg. Jej premiera ma mieć miejsce już wiosną 2022 roku, a więc za parę miesięcy. Podstawowym założeniem nowej usługi jest połącznie PS Plus i PS Now. Sony chce jednak zrezygnować z marki PS Now i nowym wcieleniem obu usług będzie znacznie rozbudowane PS Plus.

Usługa ma posiadać trzy progi cenowe. Pierwszy, najtańszy, zawrze w sobie to, co już teraz otrzymujemy w Plusie. Drugi ma zawierać duży katalog gier z PS4 i być może także z PS5. Trzeci natomiast zaoferuje bibliotekę klasycznych tytułów z PS1, PS2, PS3 i PSP, a także rozszerzone wersje demonstracyjne oraz dostęp do streamingu gier. Nie ujawniono jednak konkretnych cen i Jason Schreier wskazuje, że szczegóły poszczególnych progów mogą jeszcze ulec zmianie.

Miejcie na uwadze, że powyższe informacje wciąż nie są oficjalne. Bloomberg to bardzo wiarygodne źródło przecieków i praktycznie wszystkie informacje od Jasona Schreiera znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Tak jak już jednak wspominałem, niektóre szczegóły mogą ulec zmianom.

Jeśli premiera usługi planowana jest na wiosnę, jej zapowiedź powinniśmy ujrzeć już niedługo. Konkretna data ujawnienia pozostaje na razie tajemnicą.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie