PlayStation uspokaja fanów. Gry mobilne nie są przyszłością firmy

PlayStation
Mobile Newsy PS4 PS5

Dziś rano PlayStation ogłosiło, że przejmuje nowe studio i rozbudowuje dział gier mobilnych. Niektórych graczy mocno (choć niesłusznie) to zaniepokoiło.

Szef PS Studios, Hermen Hulst, zapewnił fanów marki, że Sony nie zamierza rezygnować z konsolowych tytułów przeznaczonych dla jednego gracza na rzecz produkcji mobilnych oraz portów na PC. PS5 i PS4 wciąż pozostają oczkiem w głowie wydawcy.

Jak już wcześniej zapewnialiśmy w naszych planach wprowadzenia wybranych tytułów na PC, nasze wysiłki poza konsolami w żaden sposób nie zmniejszają naszego zaangażowania w społeczność PlayStation, ani naszej pasji do tworzenia niesamowitych, napędzanych narracją doświadczeń dla jednego gracza. To był wspaniały rok dla gier na PlayStation 5 i PlayStation 4, z wielkimi premierami, takimi jak Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, MLB The Show 22, a 9 listopada, bardzo oczekiwanym God of War Ragnarok.

– napisał Hermen Hulst na blogu PlayStation

Sony od dłuższego czasu dawało jasno do zrozumienia, że zamierza mocniej zaangażować się w rynek gier mobilnych. Przejęcie zespołu Savage Game Studio to kolejny krok w kierunku ekspansji.

Jeśli chodzi o PeCetowe porty znanych produkcji studiów PlayStation, tych również pojawi się coraz więcej. Niedawno zadebiutowała udana konwersja Marvel’s Spider-Man, a wkrótce ma zadebiutować też port The Last of Us Part I.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie