W końcu możemy doczekać się nowego State of Play. Co wiemy o potencjalnym pokazie?

PlayStation State of Play już w tym tygodniu. Oto szczegóły
Newsy PS4 PS5

PlayStation może niebawem przeprowadzić nowe State of Play. Trochę czasu minęło, ale w końcu dostaniemy zapowiedzi nowych gier… od zewnętrznych twórców.

Tak, to ostatnie może trochę zaskakiwać. W końcu studia PlayStation pracują w pocie czoła nad nowymi tytułami na PS5. Sony chyba chce jeszcze jednak pomilczeć w tej kwestii.

State of Play od PlayStation niebawem?

NIe chodzi bowiem o gry od wewnętrznych studiów podległych Sony, a o produkcje third-party, czyli od zewnętrznych deweloperów. Przynajmniej na tego typu wydarzenie wskazują nowe informacje wprost od leakera znanego jako The Snitch (za Insider-Gaming). Sam insider przeszedł już na „przeciekową” emeryturę, ale wychodzi na to, że cały czas jest nieźle obeznany w branży.

Co ciekawe, nowe informacje nie pochodzą bezpośrednio od niego, a od „wiarygodnego źródła”. Nie wiemy do końca, o co chodzi, ale jeżeli The Snitch o tym piszę – można raczej w to uwierzyć. Wiadomość pojawiła się na kanale Discord insidera, który od jakiegoś czasu dostępny jest publicznie.

Wiarygodne źródło poinformowało mnie w wiadomości prywatnej na Twitterze, że PlayStation wkrótce zapowie gry od twórców zewnętrznych.

– czytamy na Discordzie

Redaktor Insider-Gaming spekuluje, że wśród potencjalnych zapowiedzi, jedną z bardziej prawdopodobnych jest ogłoszenie Metal Gear Solid Remake (ale nie wiadomo, której części, choć strzela się na „trójkę”). W końcu produkcja powstaje ponoć od dawna, a pierwszy raz słyszeliśmy o niej przy okazji plotek o Silent Hill. Seria horrorów, jak wiadomo, została niedawno wskrzeszona przez Konami. Co więcej pojawi się na pokazie? Ciężko powiedzieć, ale raczej nie ma co spodziewać się zapowiedzi od wewnętrznych studiów Sony.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie