PlayStation też zachciało się reklam w grach

PlayStation 5 - cebula i nosacz
Newsy PS4 PS5

Niedawno informowaliśmy, że Xbox podobno rozważa wprowadzenie reklam do swoich gier. Wygląda na to, że PlayStation ma podobne plany.

Sony Interactive Entertainment chce wprowadzić reklamy w grach free to play – informuje Business Insider. Taki krok ma zachęcić partnerów do dalszej produkcji darmowych tytułów poprzez zagwarantowanie im dodatkowego sposobu na monetyzację gier.

Nie ma jednak większych powodów do paniki, wszak omawiane reklamy nie mają przypominać telewizyjnych odpowiedników w postaci dłuższych spotów. Sony chce, aby wyświetlane reklamy sprawiały wrażenie części świata gry. Jako przykład podaje się bilbordy na stadionach sportowych. Oglądanie niektórych reklam mogłyby nawet gwarantować nagrody w postaci skórek lub innych wirtualnych przedmiotów do gry.

Co ciekawe, Sony podobno nie podjęło jeszcze decyzji na temat tego, czy będzie zgarniać część przychodów z reklam dla siebie. W planach może być jednak pobieranie pieniędzy od firm, które zechcą lepiej poznać zachowanie graczy na konsolach PlayStation.

Business Insider podaje, że Sony obecnie testuje oprogramowanie mające pomóc deweloperom w umieszczaniu reklam w swoich grach. Mówi się, że pierwsze rozwiązania tego typu miałyby zostać udostępnione jeszcze w tym roku, choć nie jest to nic pewnego.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że powyższe wieści, choć pochodzą z wiarygodnego źródła, nie są jeszcze oficjalne. Dziwię się jednak, że właściciele największych platform decydują się na wprowadzenie sposobu na wyświetlanie reklam w grach dopiero teraz – to przecież brzmi jak żyła złota. Pozostaje mieć nadzieję, że rozwiązanie to nie będzie zbyt inwazyjne i nie wyjdzie poza tytuły free to play.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie