PlayStation przesunęło daty premier swoich gier. Na kolejne exclusive’y zaczekamy dłużej

Przecieki PlayStation rozpętały burzę w sieci | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Na jeszcze więcej gier ekskluzywnych na PS5 będzie trzeba poczekać. Jak wynika z nowych dokumentów Sony, wewnętrzne daty premier gier PlayStation zostały przesunięte.

W tym roku Sony wyda dla graczy niezwykle oczekiwaną grę ekskluzywną na PS5, czyli Marvel’s Spider-Man 2. A potem! A potem… no potem nie będzie już nic. Przynajmniej o niczym nie wiemy. Obecna generacja wygląda nieco “biednie”, bo gracze nawet nie wiedzą, na co mogą czekać. Sony nie ujawniło swoich potencjalnych hitów, a i u Xboksa jakoś tak słabo. Pozostańmy jednak w temacie japońskiej korporacji, bo nowe wieści po raz kolejny nie napawają optymizmem.

W raporcie fiskalnym, które niedawno trafił do sieci, da się znaleźć ciekawy fragment. Dotyczy on gier od PlayStation Studios, które znajdują się w planach wydawniczych firmy. Wychodzi na to, że gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, bo firma informuje o “wpływie zmian w datach premiery części tytułów własnych”dla prognozy na rok fiskalny 2023. W skrócie: zaczekamy dłużej.

Przesunięto wewnętrzne terminy, co oznacza, że deweloperzy najwyraźniej się nie wyrabiają i potrzebują dodatkowego czasu. Nie ma w tym nic złego – w końcu lepiej dostać dopracowaną grę niż takie Forspoken. Problem w tym, że to kolejny gwóźdź do trumny tej generacji, która cały czas nie zachwyciła nas wielką liczbą gier. Hity mieliśmy, jasne, ale nie było ich tak wiele. Nic dziwnego, skoro dziś gry kosztują gigantyczne sumy, a prace nad nimi trwają wiele lat.

Niestety firma nie pokusiła się nawet o poruszenie tytułów, które przesunięto. Oznacza to, że dalej nie wiemy, na co czekamy. Zgaduję, że na razie gracze mogą szykować się na premierę PS5 Slim, a dopiero potem dostaną gry na tę konsolę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie