Denuvo usunięte z Forspoken, ale nawet piraci nie chcą tej gry

Forspoken bez Denuvo, ale nawet piraci nie chcą jej kraść
Newsy PC

Square Enix pozbyło się zabezpieczeń Denuvo z Forspoken. W praktyce nie robi to nikomu żadnej różnicy, bo nawet piraci nie chcą jej nielegalnie pobierać.

Oj, jaka to była bolesna porażka. Przed premierą Forspoken jawiło się na objawienie i prawdziwie next-genową przygodową grę akcji. Miało być pięknie, wciągająca i w pełni autorsko. Studio Luminous Productions ponoć myślało nawet nad rozpoczęciem całej nowej serii, która mogłaby być oczkiem w głowie Square Enix. W praktyce jednak wyszło tak źle, że grę szybko zaczęto znajdować na wysypisku. Co ciekawe, mimo tego całego tragizmu tytuł dostanie jednak DLC.

Zgodnie z bazą danych SteamDB Forspoken w wersji na PC straciło Denuvo. Square Enix najpewniej usunęło kontrowersyjne zabezpieczenia antypirackie. To nic nowego – wcześniej robił to m.in. Capcom z Resident Evil Village. Oznacza to, że produkcja nie jest już zabezpieczona w zasadzie niczym. W praktyce piraci mogą teraz pobierać nielegalnie tytuł na potęgę. Mimo to… absolutnie nie chcą tego robić.

“Zrozumieli, że nikt nie będzie chciał jej piracić” – stwierdził jeden z internautów w wątku na Reddicie. “Ta gra nie jest nawet warta piracenia” – punktuje kolejny. W wątku o crackach gier na PC również nikt za bardzo się tym nie cieszy. “Nie chcę” – jednoznacznie podsumowuje jeden z graczy. “Coś chroni tę grę przed piraceniem i nie jest to Denuvo” – zgryźliwie wyjaśnia inny.

Forspoken nie tylko nie zdobyło przychylności recenzentów i graczy pod względem mechanik i fabuły, ale nie okazało się również technologicznie udaną produkcją. Nawet na PS5 miało wyraźne spadki płynności, a na PC zasadniczo nie dało się grać. Ciekawe, czy brak Denuvo coś w tej kwestii zmieni…

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie