PlayStation szykuje kolejne przejęcia. Pomoże ekspert z Ubera

PlayStation Studios - grafika
Newsy PS4 PS5

Do zespołów PlayStation dołączył kolejny cenny nabytek. Jest nim dawny pracownik Ubera, który pomoże przy kolejnych przejęciach studiów.

Jak zauważa Bloomberg, Sony Interactive Entertainment zatrudniło prawnika specjalizującego się w prawie antymonopolowym i polityce publicznej, Grega McCurdy’ego. Obejmie on rolę starszego dyrektora ds. konkurencji i regulacji.

Świeżo upieczony pracownik PlayStation podzielił się wieścią o zatrudnieniu w serwisie LinkedIn. Przyznał, że ma już trochę doświadczenie w pracy z grami wideo z czasu, kiedy pracował w firmie Microsoft.

Jest mi smutno, że zostawiam za sobą tak wielu wspaniałych kolegów, ale jestem bardzo podekscytowany, że dołączam do Sony Interactive Entertainment jako starszy dyrektor ds. konkurencji i regulacji. Świat gier wideo jest fascynujący i będzie dla mnie wspaniałą nową przygodą. Znam go trochę z czasów pracy w Microsofcie, kiedy to Xbox zadebiutował, aby konkurować z PlayStation.

– napisał Greg McCurdy w poście na LinkedIn

Sony niedawno oficjalnie domknęło bardzo istotne przejęcie studia Bungie. To ogromna transakcja i wiele wskazuje na to, że PlayStation przygotowuje się do kolejnych dużych zakupów. Jako kandydatów do potencjalnego przejęcia wymienia się takie firmy jak Square Enix, Capcom oraz FromSoftware.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie