PlayStation Now na PC już w USA

PlayStation Now na PC już w USA
Newsy PC PS4

Rozszerzona wersja usługi wylądowała na komputerach.

Sony właśnie uruchomiło PlayStation Now w wersji na PC w Stanach Zjednoczonych. To oznacza, że teraz możecie w ramach streamingu, odpalić dowolny tytułów spośród listy ponad 400 gier wydanych na PlayStation. W tym są takie serie jak chociażby Uncharted czy The Last of Us, które nigdy na komputerach się nie pojawiły.

Przy okazji Sony podało, że zaktualizowało bazę gier. Dołączyły do nich następujące produkcje: Mafia II, Tomb Raider Game of the Year Edition, Ni No Kuni: Wrath of the White Witch, Sid Meier’s Civilization Revolution, Heavy Rain (z DLC The Taxidermist) i Borderlands: Ultimate Edition.

PlayStation Now na PC. Sony potwierdza

Sony oficjalnie ogłosiło na swoim blogu, że usługa PlayStation Now trafi na komputery z Windowsem. Na początek będzie dostępna w Europie, później trafi do reszty świata. Dokładnej daty debiutu jeszcze nie znamy, ale spodziewamy się, że więcej informacji w tej sprawie pojawi się w trakcie PlayStation Meeting 7 września.

Co tak naprawdę daje usługa PlayStation Now dla posiadaczy komputerów? Będą oni mogli zagrać w każdą grę ze specjalnej biblioteki PlayStation (obecnie ponad 400 tytułów) bez konieczności posiadania konsoli Sony. Usługa działa na zasadzie streamingu, czyli gracz nie zostaje posiadaczem gry, a dostaje jedynie do niej dostęp. Ponadto jest ona zainstalowana na zewnętrznych serwerach/komputerach, a gracz tak naprawdę widzi tylko przesyłany z nich obraz – gra więc zdalnie. W praktyce powinno być więc możliwe odpalanie gry z PlayStation 4 na dowolnym komputerze, nawet słabym laptopie. Tak samo działała niegdyś usługa OnLive, dzięki której posiadacze każdego komputera, mogli grać w dowolną grę – nawet taką z największymi wymaganiami sprzętowymi. Minusem były jednak opóźnienia widoczne na ekranie. Do poprawnego działania usługi potrzebny był naprawdę szybki internet. Po pięciu latach OnLive zostało zamknięte.

Wracając do PlayStation Now na PC. Sony podaje, że gracze otrzymają dostęp do największych marek PlayStation takich jak Uncharted, God of War, Ratchet & Clank oraz wiele innych. W tym The Last of Us czy Journey z PlayStation 3. Nie znamy jeszcze ceny abonamentu usługi w wersji na PC, ale spodziewamy się, że będzie taki sam jak w przypadku PlayStation Now na sprzętach Sony: 19.99 dolarów za 1 miesiąc lub 44.99 dolarów za 3 miesiące. Prawdopodobnie wejdzie on w skład dotychczasowej usługi PlayStation Now, gdzie mając abonament uruchamiamy gry z PlayStation 3 oaz Vita na PlayStation 4 (tak w tym drugim przypadku usługa działała do tej pory). Teraz po prostu dojdzie drugi sprzęt w postaci PC na którym zagramy w produkcje z PS4, PS3 oraz Vity.

PlayStation Now na PC ze wsparcie DualShocka 4

To jednak nie wszystko. Sony zaprezentowało też DualShock 4 USB Wireless Adaptor czyli mały adapter USB podłączany do komputera, dzięki któremu możliwe stanie się połączenie DualShocka 4 z PC (tak samo działa adapter do kontrolerów z Xboksa). Ma on być dostępny w sprzedaży już na początku września, więc spodziewamy się, że sama usługa PlayStation Now na PC wystartuje również w tym samym czasie. Sony zapewnia, że adapter pozwoli skorzystać na PC ze wszystkich funkcji pada, takich jak analogowe gałki, touch pad, interaktywne podświetlanie, wibracje czy akcelerometr oraz stereofoniczny headset.

Adapter DualShock 4 na PC
Adapter DualShock 4 na PC

Adapter ma też być kompatybilny z Remote Play (do tej pory można było uruchamiać gry z PlayStation 4 na PC, pod warunkiem, że sama gra była uruchomiona na konsoli PS4 w ramach jednej sieci domowej).

W przypadku PlayStation Now na PC, komputer musi spełniać pewne wymagania minimalne. Nie są one jednak wysokie. Zerknijcie:

  • System Windows 7 z SP1, 8.1 lub 10,
  • Procesor 3.5 GHz Intel Core i3 lub 3.8 GHz w przypadku AMD.
  • Wolne miejsce na dysku: 300 MB
  • Pamięć operacyjna: 2 GB RAM
  • Karta dźwiękowa

Jak widać, wiele komputerów zapewne uciągnie PlayStation Now. Warto jednak zadbać o szybkie połączenie z internetem, bo to ono ma gwarantować płynność rozgrywki. Tutaj Sony zaleca minimum 5 MB.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie