PlayStation może szykować „swojego Steama” dla PC

PlayStation na ekranie PC
Newsy PC PS4 PS5

Steam, Epic Games Store, EA App, Ubisoft Connect… to tylko niektóre z launcherów dostępnych na PC. Możliwe, że również PlayStation w przyszłości zechce nakłonić graczy do pobrania osobnej aplikacji.

W ofercie pracy dla dyrektora działu Product Managment – PC możemy znaleźć dwa bardzo interesujące punkty. Pierwszy z nich wspomina o dystrybucji aplikacji klienckich i integracji platformy sieciowej Sony. Drugi jasno wskazuje, że firma coraz prężniej rozwija się na rynku PC.

Prowadzenie i rozwijanie planów doświadczeń z grami PlayStation dla wszystkich doświadczeń związanych z grami, w tym rozwój SDK, doświadczenia z aplikacjami klienckimi oraz integracja platformy sieciowej PlayStation.

Osoba na tym stanowisku będzie musiała przejąć inicjatywę w zakresie ogólnych doświadczeń z grami PlayStation na PC, w tym kierownictwo i odpowiedzialność za wdrażanie i dostarczanie ich naszym graczom na całym świecie.

– czytamy w ofercie pracy

Wzmianka o aplikacjach klienckich sugeruje, że Sony może szykować swój własny launcher na PC. W jakiej formie? Cóż, opcji jest wiele. Ta najbardziej prawdopodobna to sklep na wzór Steama, ale niewykluczone, że mowa o rozbudowanej aplikacji do streamingu gier i – na przykład – zarządzania zrzutami ekranu oraz nagraniami z konsol. Na dobrą sprawę obie opcje są możliwe, choć za tą drugą dodatkowo przemawia niedawna aktualizacja aplikacji mobilnej Sony.

Co ciekawe, nieprzetłumaczony fragment pierwszego punktu może zawierać dość istotny błąd: „client application experiences as PlayStation network Platform integration” – choć to jedynie moja teoria, niewykluczone, że pierwotnie słowo „network” miało zostać napisane wielką literą. Wówczas byłoby jasne, że Sony chce wprowadzić PSN na PC. Na ten moment możemy jednak tylko gdybać, czy faktycznie doszło tu do pomyłki.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie