PlayStation London - logo - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

PlayStation London szykuje grę tylko na PS5. Wstępne szczegóły w sieci

PlayStation London podzieliło się w sieci informacjami na temat ogłoszeń o pracę do długo rozwijanego projektu. Co zawiera produkcja i kogo szuka brytyjski oddział?

Nowa gra autorów m. in. SingStar Ultimate Party i EyePet byłaby produkcją online tworzoną tylko z myślą o PS5, o czym było już wiadomym od pewnego czasu. Twórcy mają doświadczenie w najróżniejszych produkcjach, jednakże po liście poszukiwanych pracowników można się sugerować, że biorą się za zupełnie coś nowego.

Szukasz ekscytującej okazji do pracy nad naszą nadchodzącą grą sieciową na PlayStation 5?

Przejdź na naszą stronę poświęconą karierze, aby dowiedzieć się, jak możesz odegrać ważną rolę w naszej kolejnej podróży!

– czytamy na Twitterze PlayStation London

Oto spis poszukiwanego wsparcia, które w studiu miałoby zasiąść na stałe:

  • Lead Character Artist
  • Lead Technical Artist
  • Procedural Technical Artist
  • Lead Online Programmer
  • Senior Game AI Programmer
  • Senior Level/Mission Designer

Trochę tego jest, ale taka garść informacji wystarczy, by wywnioskować kilka ważnych rzeczy. W exclusive’ie na PlayStation powinny się pojawić proceduralnie generowane elementy oraz postacie, co zwiastuje także pojawienie się fabuły. Poszukiwania programisty wyspecjalizowanego w tworzeniu AI może wskazywać na ewentualną walkę z przeciwnikami, choć w tym przypadku nie jest nic przesądzone. Ciekawi mnie szczególnie skala produkcji – ciężko to przewidzieć na ten moment, choć nie ukrywam, że proceduralnie generowane elementy bardzo mnie zachęciły do dalszego śledzenia tego projektu.

Warto też wziąć pod uwagę poprzednie produkcje londyńskiego zespołu. Często były to gry wykorzystujące dodatkowe akcesoria – mikrofony, kamerę lub nawet PS VR. Co prawda nie jest nigdzie powiedziane, że i ten schemat ponownie się powtórzy, aczkolwiek myślę, że taką opcję też można brać pod uwagę. Nie pozostaje nic, tylko czekać na nowe informacje.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się