PlayStation przygotowuje się do kolejnych przejęć

PlayStation - grafiki z grami
Newsy PS4 PS5

To, że PlayStation planuje kolejne duże przejęcia nie jest żadną tajemnicą. Potwierdzał to między innymi Jim Ryan. Firma jest jednak bardziej zaangażowana w rozwój PS Studios, niż wydaje się niektórym graczom.

Sony Interactive Entertainement poszukuje kolejnego pracownika, który zajmie się nadzorowaniem przejęć i współprac z innymi firmami z branży. Ogłoszenie dotyczące podobnego stanowiska opublikował też w ostatnim czasie Microsoft.

Sony Interactive Entertainment (PlayStation) poszukuje wysoko wykwalifikowanego dyrektora ds. rozwoju korporacyjnego. Zespół ściśle współpracuje z zarządem firmy SIE i jest odpowiedzialny za identyfikowanie możliwości rozwoju nieorganicznego poprzez przejęcia, inwestycje lub wspólne przedsięwzięcia.

– czytamy w ofercie pracy

Choć nie wiadomo, kiedy Sony ogłosi kolejne przejęcie, najpewniej nie poczekamy na to zbyt długo. PlayStation od dłuższego czasu regularnie kupuje nowe zespoły i nie zdziwię się, jeśli w najbliższym czasie poznamy kolejne firmy, które dołączą do PS Studios.

Spekuluje się, że PlayStation może mieć na celowniku kilku gigantów gamingu. Wśród możliwych zakupów Sony wskazuje się między innymi Capcom, Square Enix i From Software. To jednak tylko trzy z wielu bardziej i mniej prawdopodobnych możliwości.

Kupienie Eidos Montreal i Crystal Dynamics przez Embracer Group pokazało, że w kwestii przejęć w branży należy spodziewać się niespodziewanego. Na dobrą sprawę moglibyśmy stworzyć maszynę losującą do typowania potencjalnych akwizycji i byłaby równie efektywna, co samodzielne gdybanie na ten temat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie