PlayStation - logo z ogniem

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Szef PlayStation zdradził, ile studiów pracuje nad grami ekskluzywnymi Sony

Szef PlayStation, Jim Ryan, potwierdził ile studiów pracuje nad nowymi grami ekskluzywnymi na konsole Sony. Fani firmy będą mieli w co grać.

W tym tygodniu odbyły się targi CES, na których pojawiło się między innymi Sony. W pewnym momencie na scenę wszedł Jim Ryan, który opowiedział o gamingowym oddziale firmy i o tym, co ma w planach. Jim Ryan powiedział, że obecnie nad grami ekskluzywnymi na konsole PlayStation pracuje 17 studiów first-party.

Oznacza to, że wszystkie zespoły PS Studios przygotowują już nowe gry. W tym Housemarque i Bluepoint, które dopiero wydały swoje najnowsze produkcje. Dodatkowo warto wymienić Media Molecule, które nadal jest bardzo zaangażowane w Dreams, ale najwyraźniej przygotowuje też coś zupełnie nowego.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że gry ekskluzywne szykują nie tylko studia Sony. PS Studios to jedno, ale firma ma też z pewnością umowy na czasową ekskluzywność oraz udostępnia swoje marki zewnętrznym zespołom – w ten sposób otrzymaliśmy Sackboy: A Big Adventure, które stworzyło Sumo Digital.

W zeszłym roku Jim Ryan potwierdził, że PS5 otrzyma najwięcej gier na wyłączność w historii PlayStation. Patrząc na liczbę studiów pracujących nad grami ekskluzywnymi Sony, trudno na razie podważyć wiarygodność tych słów. Samo Insomniac pracuje przecież nad dwoma tytułami jednocześnie, a to samo dotyczy Naughty Dog.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%