PlayStation przypomina, ile gier tworzą PS Studios. Całkiem sporo, nieprawdaż?

PlayStation - bohaterowie ekskluzywnych gier - The Last of Us Part II, God of War, Spider-Man, Ghost of Tsushima, Sack Boy
PS5

PlayStation 5 świętuje pierwsze urodziny, a szef korporacji przypomniał, ile gier przygotowują studia Sony. Gracze zyskają całą masę tytułów do ogrania w nadchodzących latach.

Jim Ryan wspomniał ponownie, że w studiach należących do Sony powstaje aktualnie 25 produkcji. Wcześniej szef PlayStation mówił o tym w maju bieżącego roku, kiedy to padła identyczna liczba. Możemy więc stwierdzić, że od tego czasu nie rozpoczęto żadnego kolejnego projektu.

To był naprawdę pracowity rok, a my dopiero zaczynamy przygodę z PS5. Pomysłowi twórcy gier i partnerzy wydawniczy, z którymi współpracujemy, wprowadzili na rynek ponad 360 gier na PS5. Ponadto, w PlayStation Studios powstaje obecnie ponad 25 gier na PS5.

– napisał Jim Ryan na blogu PlayStation

25 tytułów to jednak dość dużo. Nie wiemy, ile z nich ukaże się jeszcze na PS4, ale możemy przypuścić, że będzie to maksymalnie kilka produkcji. Sony mocno zainwestowało w moc przerobową studiów, aby przygotować tak dużo gier, jak tylko będzie to możliwe. Choć na razie nie otrzymaliśmy wielu tytułów ekskluzywnych na PlayStation 5, w kolejnych miesiącach nadejdą następne nowości. Natomiast raczej pewne jest, że prezentacje nieogłoszonych gier Sony nie są specjalnie dalekie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie