Sony w końcu coś robi z opcją, na którą czekają miliony graczy

Wygląda na to, że japoński producent wsłuchuje się w głos graczy. Tylko czemu tak późno?

Już wiele lat temu gracze na forach internetowych i popularnych stronach pytają, jak można zmienić PlayStation ID, które tworzy się podczas zakładania konta w PlayStation Network. Do tej pory nie było takiej opcji, ale okazuje się, że Sony pójdzie w końcu graczom na rękę.

Otóż do użytkowników PlayStation Network rozsyłana jest ankieta, w której Sony pyta, co sądzą o opcji zmiany PSN ID. Pytanie nieco kuriozalne, bowiem od dawna wiadomo, że gracze potrzebują takiej opcji i aż dziwne jest, że do tej pory nie można było jej wdrożyć.

Aktualizacja PS4 5.50 to lepsza grafika na TV Full HD. Zobaczcie sami!

Niestety konkretów co do zmiany PlayStation ID i tego, kiedy Sony wdroży taką opcję, nie ma. Wiemy jedynie tyle, że zmiany nie będzie można dokonywać często. Prawdopodobnie też z ograniczeniem raz na pół roku. To jednak nie wszystko.

Jeśli okaże się, że zechcecie zmienić PlayStation ID na takie, które mieliście wcześniej, to będzie taka opcja, ale dopiero po kontakcie z biurem obsługi klienta. Nie wiadomo, jaki będzie trzeba przejść proces weryfikacyjny, aby finalnie zmienić PSN ID.

Niemniej jednak, dobrze się dzieje, że Sony w końcu rusza z tematem, który gracze od dawna poruszają.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.