Microsoft zdradził, jaka jest przyszłość gier Activision Blizzard na konsolach PlayStation

playstation logo
PS4 PS5

W ostatnich dniach sporo dyskutuje się w sieci na temat tego, czy PlayStation będzie otrzymywać dalej gry Activision Blizzard, takie jak np. te z Call of Duty.

W środę na łamach bloga Microsoftu Brad Smith, President i Vice Chair, podzielił się planami dalszego wydawania gier spod szyldu Activision Blizzard na konsolach Sony. Można powiedzieć, że gracze PlayStation powinni spać nieco spokojniej, choć najwidoczniej gigant z Redmond zostawił sobie nieco marginesu bezpieczeństwa.

Aby było jasne, Microsoft będzie nadal udostępniał Call of Duty i inne popularne tytuły Activision Blizzard na PlayStation przez okres obowiązywania jakiejkolwiek istniejącej umowy z Activision.

– pisze Brad Smith, President & Vice Chair, na łamach bloga Microsoftu

Pozostając na tym etapie wypowiedzi, można by pomyśleć, że jedynie na czas wspomnianej umowy wspomniane gry będą wychodzić na sprzętach Japończyków „w niebieskich barwach”. Na szczęście w dalszej części padają już konkrety:

A my zobowiązaliśmy się wobec Sony, że udostępnimy je również na PlayStation po zakończeniu istniejącej umowy i w przyszłości, aby fani Sony mogli nadal cieszyć się grami, które kochają.

– kontynuował

Można by w takim razie sądzić, że kolejne CoD-y i jeszcze jakieś bliżej nieokreślone tytuły będą wychodziły na PlayStation po sfinalizowaniu transakcji zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Więcej informacji na ten temat powinniśmy otrzymywać bliżej wymienionego okresu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie