PlayStation coraz śmielej zadomawia się na PC. Ruszyła nawet specjalna strona internetowa

PlayStation nie zwalnia.
Newsy PC PS4 PS5

PlayStation już chyba przyzwyczaiło graczy PC do wydawania swoich gier na tej platformie. Teraz ruszyła strona poświęcona grom Sony na komputery.

Zaczęło się być może niewinnie, ale teraz gry z PS4 i PS5 na PC nie są już niczym dziwnym. Być może parę lat temu byłoby to kompletnie nie do pomyślenia, ale fakt faktem, że już jutro na komputery osobiste zadebiutuje Marvel’s Spider-Man. Na jesień dostaniemy dodatkowe Miles Morales, a na horyzoncie wciąż widnieje Uncharted 4 i The Last of Us Part I.

Jakiś czas temu PlayStation zaznaczyło swoją obecność na tej platformie jeszcze mocniej – tworząc własny profil na Steam. To dzięki niemu łatwiej znajdziemy gry wydawcy i będziemy mogli łatwiej śledzić nowości. Najwyraźniej to wcale nie wystarczyło, bo teraz dostaliśmy nawet specjalną stronę internetową. O, proszę, znajdziecie ją w tym miejscu.

Na stronie możemy przejrzeć wydane już gry na PC i te, których premiery zbliżają się wielkimi krokami. Na ten moment nie znajdziemy tam jednak wszystkich pozycji. Oprócz tego firma zachęca nas do zajrzenia na Epic Games Store i Steam, gdzie kupimy ich produkcje. Najciekawsza wydaje się jednak sekcja Q&A, w której pada parę ciekawych odpowiedzi.

Dowiedzieliśmy się, że Sony nie planuje na razie łączyć kont PSN z PeCetowymi platformami. Na ten moment nie jest to możliwe. Oprócz tego pada stwierdzenie zachęcające do korzystania z DualSense grając na komputerze. Dowiadujemy się również, co było wiadome już wcześniej, że kupując grę na PS4 lub PS5 nie możemy otrzymać bezpłatnej wersji na PC. Co ciekawe, pada tam jednak twierdzenie „aktualnie”, więc istnieje szansa, że Sony przyjrzy się tej sprawie, choć osobiście za bardzo bym na to nie liczył.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie