Gracze PlayStation domagają się zmian w trofeach. Platyna bez potrzeby grania w multi

PlayStation - gracze domagają się fundamentalnych zmian w trofeach
Newsy PS4 PS5

Gracze PlayStation znów wdali się w żywiołową dyskusję na znany temat. Jeden z nich postanowił zaapelować, aby dokonać fundamentalnych zmian.

To temat w zasadzie stary niczym same osiągnięcia i powracający dość regularnie. Tym razem za sprawą bardzo popularnego wpisu na Reddicie. Pewien graczy postanowił zaapelować do Sony.

PlayStation i platyna bez multi

Odwieczny problem powrócił. Pewien gracz prosi o apel do Sony, aby firma dokonała bardzo istotnych zmian w sposobie zaliczania osiągnięć. Jego zdaniem nie powinno być potrzeby, aby grać w tryby wieloosobowe, w których trzeba wbić część osiągnięć, co finalnie przekłada się na zdobycie platyny. Dla niektórych nie ma to kompletnie sensu, ale trzeba przyznać, że użytkownik ma trochę racji.

Ci, którzy mówią, że gry multiplayer takie jak COD czy Battlefield zawsze będą miały trofea multiplayer, mają zdecydowanie rację i nie mówię, żeby je usunąć. Ale w grach, w których większość czasu spędza się w trybie offline, takich jak Last of Us czy Uncharted 4, trofea za grę wieloosobową powinny istnieć, ale w sposób równoległy, nie wpływając na platynowe trofeum.

– czytamy we wpisie

Ciężko się nie zgodzić. W końcu w grach typu Uncharted 4 czy TLoU tryby sieciowe świecą pustkami, a w innych pozycjach czasami nie są już praktycznie w ogóle możliwe do ogrywania. Gry nastawione na singleplayer, w ujęciu autora posta, powinny mieć możliwość wbicia platyny tylko za granie w jedną osobę. W końcu spora część graczy nie chce grać po sieci, nie interesuje ich kooperacja albo subskrybowanie PS Plusa.

Co uważacie na ten temat?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie