PlayStation szykuje nową grę-usługę osadzoną w znanym świecie. Pomagają twórcy portu God of War

PlayStation - grafiki z grami
Newsy PS4 PS5

PlayStation ma w zanadrzu sporo gier-usług, które mają ukazać się w ciągu najbliższych lat. Jedna z nich powstaje we współpracy z zespołem Jetpack Interactive, który pracował między innymi nad portem God of War na PC.

Jak donosi PushSquare, oferty pracy w studiu wskazują, że obecnie zespół pomaga przy nowej grze-usłudze bazującej na flagowej marce Sony. Choć nie wiadomo, o jakie IP może chodzić, mam kilka typów.

Jeśli chodzi o zapowiedziane tytuły, jedynym sensownym wyborem byłoby sieciowe The Last of Us, które znajduje się na zaawansowanym etapie produkcji. Nie wiadomo, kiedy gra trafi na rynek, ale twórcy wkrótce mają przedstawić pierwsze konkrety.

Ciekawiej robi się w przypadku niezapowiedzianych projektów. Przecieki wskazują, że Sony przygotowuje nowe Twisted Metal, które najpewniej będzie grą usługą. Swoje projekty live service mają też przygotowywać takie studia jak Guerilla Games, PlayStation London, Haven i Deviation Games. Bardzo możliwe, że Jetpack współpracuje z Sony przy jednym z nieogłoszonych projektów.

Jetpack Interactive wspierało wielu deweloperów przy różnorodnych projektach. Studio ma na swoim koncie współprodukcję między innymi Orcs Must Die! Unchained, Dark Souls, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 oraz God of War Ragnarok.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie