Niektóre klasyki z PS Plus działają gorzej niż powinny. Wiemy, w czym problem

Ape Escape - PS Plus
Newsy PS4 PS5

Pierwsi gracze testują już nowe PS Plus, a więc nie mogło zabraknąć doniesień o początkowych problemach usługi. Niektóre gry działają rozczarowująco.

Wybrane klasyczne produkcje z PS1 oraz PSP działają gorzej niż powinny. Tytuły udostępnione w Plusie bazują na wersjach PAL, nawet jeśli uruchamiane są w regionie NTSC – potwierdził serwis VideoGamesChronicle. W efekcie – przykładowo – Ape Escape działa w 25 klatkach na sekundę, choć w regionie NTSC powinno uruchamiać się w 30 fps.

Winnego nie trzeba szukać daleko. Gry w wersji NTSC wspierają w 60 hz, a tytuły korzystające z PAL oferują jedynie 50 hz. Oznacza to, że gry z nowego PlayStation Plus są bazowane na nieco gorszych wariantach produkcji sprzed lat.

Co ciekawe, problem nie dotyczy każdego tytułu z Plusa. Konwersje niektórych gier, jak na przykład Tekken 2, Syphon Filter i Oddworld: Abe’s Odysse, bazują na wersjach NTSC, a więc działają tak, jak powinny. Z drugiej strony mamy jednak szereg hitów, w tym Wild Arms, Everybody’s Golf, Kurushi i wspomniane Ape Escape, które działają jak wersje PAL.

Choć większość azjatyckich krajów łapie się do regionu PAL, gracze z Tajwanu (regionu korzystającego z NTSC) również otrzymali dostęp do portów korzystających z wersji gry PAL. Może to sugerować, że do podobnych komplikacji dojdzie również w Europie, choć na ten moment nie jest to nic pewnego. Z osądem warto wstrzymać się do chwili premiery nowego PS Plus w Polsce, czyli do 23 czerwca.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie