PlayStation chce, aby gry dorównały filmom i muzyce

Zdjęcie konsoli PS5 PlayStation 5
PS4 PS5

PlayStation określiło, co chce osiągnąć w tej generacji. Szef firmy liczy, że znacznie zwiększy ona liczbę osób, do których docierają gry. Spory udział w sukcesie ma mieć najnowsza konsola Sony, PS5.

Ambicją Sony jest docieranie do dziesiątek milionów ludzi. Choć aktualne wyniki firmy nie są złe, 10-20 milionów to troszkę za mało, aby w pełni zadowolić szefostwo.

Mam nadzieję i naprawdę wierzę, że PlayStation 5 będzie największym, najlepszym i najbardziej kochanym PlayStation firmy Sony.

Chciałbym też zobaczyć świat, w którym grami tworzonymi przez nas na PlayStation będą mogły cieszyć się dziesiątki milionów ludzi. Być może setki milionów ludzi. Obecnie, przy aktualnym modelu konsoli, sukces naprawdę wielkiego hitu PlayStation oznacza, że może w niego zagrać 10 lub 20 milionów ludzi.

– powiedział Jim Ryan w rozmowie z GamesIndustry

Jim Ryan jest też nieco zdenerwowany, że filmy i muzyka posiadają znacznie szersze grupy odbiorców. Zamknięcie gier wideo w ramach mniejszego grona frustruje szefa PlayStation.

Muzyką i filmami może się cieszyć niemal nieograniczona liczba odbiorców. Myślę, że niektóre z dzieł sztuki tworzonych przez nasze studia są jednymi z najlepszych produktów rozrywkowych, jakie powstały gdziekolwiek na świecie. I tak jakby zablokowano widownię dla tej wspaniałej sztuki, wspaniałej rozrywki, którą tworzą nasze studia… zablokowano widownię dla niej na poziomie 20 czy 30 milionów (odbiorców – red. ) – to mnie frustruje.

– kontynuował

Póki co wszystko zmierza w kierunku, w jakim oczekuje Jim Ryan. PS5 ma bardzo dobry zestaw gier startowych, a i na sprzedaż trudno narzekać. Zobaczymy, co będzie dalej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie