Zobaczcie, o czym gracze najczęściej rozmawiali w internecie

PlayStation oficjalnie wita Bungie w rodzinie swoich studiów
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Twitter przedstawił dane dotyczące najpopularniejszych tematów związanych z gamingiem w ostatnim czasie. Przejęcie Bungie przez PlayStation wywołało najwięcej dyskusji.

A myślałby kto, że Microsoft – Activision Blizzard to deal dekady…

PlayStation przejmuje Bungie, a ludzie o tym grzmią

W pierwszym kwartale 2022 roku na Twitterze pojawiło się aż 800 milionów tweetów dotyczących branży gier wideo. Nie ma się co dziwić – ostatnie trzy miesiące okazały się przytłoczone wielkimi premierami. Jakby tego było mało, miały miejsce też spore wydarzenia, które przejdą do historii gamingu.

Dane udostępnił Rishi Chadha, szef globalnego działu partnerstw z twórcami i treściami do gier z Twittera. Wrzucił on parę wykresów pokazujących najpopularniejsze tematy do rozmowy, gry, esportowe drużyny oraz zawodników. Spodziewałby się kto, że szeroko komentowane w mediach przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft grzało ludzi najbardziej, ale okazuje się, że inna transakcja znacznie ją przyćmiła…

Chodzi o przejęcie Bungie przez PlayStation. Oczywiście – Bungie to legendarna już firma, która kojarzona była przede wszystkim z Microsoftem. Dlatego też takim zaskoczeniem była transakcja, dzięki której nowym właścicielem studia stanie się właśnie Sony. Mimo wszystko przejęcie Activision jest największym tego typu wydarzeniem w historii, dlatego też dziwi jego znacznie niższa popularność.

Największe nasilenie dyskusji o gamingu zbiegło się w czasie nie tylko ze wspomnianymi transakcjami. Drugim najpopularniejszym tematem po przejęciu Bungie była premiera Elden Ring. To genialna gra, która zebrała rewelacyjne noty, a fani soulslike czekali na nią od wielu lat. Dalej na liście znajdziemy właśnie deal Microsoftu oraz nowy sezon Fortnite.

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze gry, też jest dość zaskakująco. Najwięcej osób debatowało o Genshin Impact i szalenie popularnym w krajach anglojęzycznych Wordle. Elden Ring zajmuje dopiero siódme miejsce, tuż za grą z… Hatsune Miku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie