Bot pomocy technicznej PlayStation wymaga od graczy szacunku i kurtuazji

PlayStation - bot pomocy technicznej wymaga od graczy szacunku
Newsy PS4 PS5

Boty też potrzebują być doceniane. W internecie pojawił się ciekawy screen, który pokazuje, że bot pomocy technicznej PlayStation wymaga kurtuazji.

PlayStation najwyraźniej ma ciekawy pomysł na krzewienie atmosfery wzajemnego szacunku wśród swoich klientów. Nie od dziś wiadomo, że gracze często potrzebują pomocy, a jedną z nich (stosunkowo nowych) form są boty. Te znajdziemy praktycznie wszędzie. PlayStation również takiego posiada i choć sam wiele nie zrobi, zawsze może połączyć nas z konsultantem.

Pewien gracz wrzucił na Reddita ciekawy urywek konwersacji z botem technicznym z PlayStation. Oczywiście równie dobrze może to być przeróbka, albo po prostu zwykły błąd systemu. Niemniej konwersacja wydaje się na tyle zabawna, że warto o niej wspomnieć. W końcu mało kiedy roboty mogą buntować się przeciwko ludziom.

Gracz opisał swój problem na czacie z botem, ale ten nie mógł znaleźć dla niego rozwiązania. Wtedy zasugerował, że może połączyć go z konsultantem, na co gracz odpisał „tak”. Bot na tę wiadomość odpowiedział, że nie rozumie i powtórzył pytanie na temat konsultanta. Potem sytuacja zdarzyła się raz jeszcze. Dopiero gdy gracz napisał „tak, poproszę”, bot uprzejmie zaczął łączyć klienta z „ludzkim” supportem.

Co jak co, ale dość trafnie pokazuje to, że w internecie także można i w zasadzie – powinno się być – uprzejmym. Kurtuazja i wzajemny szacunek nie są niczym dziwnym. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w przyszłości boty zaczęły się tak powszechnie zachowywać. Z drugiej strony, jak zaznaczają ludzie w komentarzach, nie ma się co dziwić, gdy ktoś zapomni o grzeczności w sytuacji, w której zepsuło mu się coś z PlayStation i długi czas próbuje na to coś zaradzić.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie