PlayStation wprowadza nowość do aplikacji na telefon

PlayStation App - logo
PS5

PlayStation App zostało wzbogacone w części krajów o zapowiadaną wcześniej funkcję. Od teraz użytkownicy, którzy zostali nią obdarowali, mogą wygodniej zapisywać zdjęcia i filmy.

Niedawno informowałem na temat wprowadzenia testowej funkcji w aktualizacji PS5, która umożliwiła przekazywanie zdjęć i filmów na telefon komórkowy. Aplikacja PlayStation została właśnie zaktualizowana o możliwość pobierania wymienionych multimediów.

Po uruchomieniu odpowiedniej opcji na konsoli, wszelkie screenshoty i będą widoczne na telefonie przez 14 dni. Podczas tego okresu można je pobrać na pamięć smartfona.

Brzmi to na bardzo sympatyczne rozwiązanie. Niestety, na ten moment nie jest jeszcze oferowane w Europie, jednakże jest to jedynie kwestia czasu, aż się to zmieni. Nie zliczę przypadków, kiedy to sam chciałem szybko pochwalić się komuś jakimś zrzutem ekranu, a przekazanie nie było tak szybkie, jak obecny pomysł PlayStation. Nintendo Switch zresztą też cierpi na podobne problemy, gdzie w zasadzie najwygodniejszą opcją przekazania multimediów jest… zgranie ich najpierw z karty microSD na komputer.

Do szczęścia brakuje mi już tylko opcji przesyłania multimediów bezpośrednio na PC w identyczny sposób – przy pomocy kliknięcia i transmisji przez sieć. Szczerze mówiąc, nie zdziwiłbym się, gdyby i taki „ficzer” w przyszłości miał być dodany.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie