PS5 zyskuje nową funkcję u kolejnych graczy

Konsola PS5
PS5

Wkrótce najpewniej i w Polsce zostaną wprowadzone oczekiwane zmiany związane z udostępnianiem nagrań i zrzutów ekranu z PS5. Ślady po udostępnianiu tej funkcji odnaleziono w kolejnych miejscach na świecie.

Mowa o automatycznemu przesyłaniu udokumentowanej przez nas rozgrywki do PlayStation App, aby stamtąd już wygodnie przekazywać dalej (lub po prostu zarchiwizować) wszelkie nagrania i screenshoty. Oznaczałoby to koniec uciążliwego przesyłania wymienionych mediów np. na Twittera lub inne sociale. Obecnie jest to w zasadzie jedyna alternatywa dla zgrywania bezpośrednio na zewnętrzny nośnik danych z PS5.

Warto zaznaczyć, że przesłana zawartość na telefonie będzie tam jedynie przez 14 dni. W przypadku filmów można przesyłać wyłącznie te trwające do 3 minut.

W chwili pisania tego tekstu na Twitterze oraz Reddicie kolejne osoby pochwaliły się, że omawiany „ficzer” został im już udostępniony. Z tamtejszych informacji wynika, iż na razie sprawa dotyczy jedynie Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Wcześniej soft-launch miał miejsce w Japonii oraz Kanadzie – informuje Push Square.

Cieszę się, że zanosi się na to, aby niebawem funkcja z powyższego screena weszła na stałe. Przekazywanie ss-ów lub nagrań w obecnej formie może być uciążliwe. Wprowadzenie tej funkcjonalności sprawi, że jeszcze łatwiej będzie można przekazywać dalej (lub po prostu zapisywać na innych urządzeniach) zarejestrowane treści.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie