PlayStation - The Last of Us - Joel rozmawia na moście z Ellie

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

PlayStation wybrało 7 zakończeń gier, z którymi trudno się pogodzić

Każdy gracz miał przynajmniej raz w życiu tak, że zakończenie gry było dla niego po prostu nie do zaakceptowania. Tak się składa, że pracownicy PlayStation przygotowali własne wideo z 7 takimi przykładami.

Gry wideo, podobnie jak filmy czy seriale albo inne dzieła popkultury, cierpią często na to, że nie potrafią każdemu zaoferować satysfakcjonującego zakończenia. Czasem to po prostu kwestia czyjegoś gustu, a innym razem to przez pomysł twórców. Rzućcie okiem na to, z czym nie mogą się pogodzić gracze z kanału PlayStation Access:

W powyższym zestawieniu nie zabrakło spoilerów z wielu znanych tytułów, w tym exlusive’ów na konsole Japończyków. Mimo to, postaram się je omówić jak najmniej szczegółowo, by przypadkiem komuś nie popsuć zabawy.

Szczerze mówiąc, nie wyobrażałem sobie tego filmiku bez poruszenia zakończenia pierwszej części The Last of Us. To niezwykle emocjonująca końcówka, która tylko zyskuje dzięki relacji głównych bohaterów, jest czymś, co pewnie niejedną osobę „zjadło psychicznie”.

Nie ukrywam, że akurat uśmiałem się z reakcji na zakończenie Bloodborne. Cóż, bywają też takie endingi gier, które są po prostu niezwykle niesatysfakcjonujące. W przypadku tego przykładu można mieć poczucie, że zmarnowało się swój czas i dlatego tym bardziej nie dziwię się, że i taki podpunkt znalazł się w tym wideo.

A jakie są Według Was gry, których zakończenia zmienilibyście, gdybyście mieli taką możliwość? Osobiście uważam, że zakończenie SOMA mogłoby być nieco inne, choć jestem w stanie zrozumieć, dlaczego twórcy o takie się pokusili. Nie zmienia to faktu, że jednak byłem rozczarowany tym, jak skończył się los głównego bohatera.

Być może ominął Was mój ostatni artykuł omawiający wideo z tego samego kanału. W tym tekście znajdziecie nagranie o bossach, których z łatwością pokonacie przy pomocy exploitów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się