PlayStation 4K – 2 x mocniejszy GPU, gry startowe, cena

Kolejna porcja niepotwierdzonych informacji na temat mocniejszej wersji PlayStation 4.

Wieści na temat tego, że Sony zamierza wypuścić na rynek dopaloną konsolę PS4, rozgrzewają internet od dobrych kilku dni. Teraz dostajemy następną porcję informacji (niepotwierdzonych!), które opublikował na forum NeoGAF jeden z pracowników sieci sklepów GameStop. Co ma nam do powiedzenia?

PlayStation 4K ma posiadać na swoim pokładzie dwa razy mocniejszy oraz szybszy GPU. Cena konsoli wyniesie 400 dolarów lub 500 dolarów, jeśli Sony zdecyduje się ostatecznie na jeszcze mocniejszy układ graficzny.

Z gorszych informacji wspomniane źródło donosi, że japoński producent nie ma obecnie w planach żadnego programu wymiany lub obniżek dla osób, które posiadają obecną wersję konsoli PS4. Nie wiadomo jednak, czy ostatecznie taki program nie zostanie uruchomiony.

Pracownik GameStop twierdzi również, że wybrane studia otrzymały już zestawy deweloperskie i tworzą obecnie gry na PlayStation 4K. Będziemy mogli uruchomić je również na zwykłym PS4, lecz z gorszą grafiką oraz mniejszą płynnością. Ponoć na premierę silniejszej wersji konsoli, takie oto tytuły wykorzystają dodatkową moc sprzętu:

 • EVE: Valkyrie (PlayStation VR)
 • Robinson: The Journey (PlayStation VR)
 • Gran Turismo Sport (PS4, PlayStation VR)
 • Deep Down (PS4)
 • God of War 4 (PS4)

Obecne gry, wydane już na PlayStation 4, odpalone na nadchodzącej konsoli mają również wyglądać trochę lepiej, lecz chodzi tutaj jedynie o przeskalowanie rozdzielczości do 4K. Nowy sprzęt ma posiadać na wyposażeniu ponadto czytnik Blu-ray 4K.

Robi się zatem coraz goręcej wokół nowej wersji PlayStation 4. Sądzicie, że taka wersja konsoli rzeczywiście jest już za rogiem?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “PlayStation 4K – 2 x mocniejszy GPU, gry startowe, cena

 • 31 marca 2016 at 15:41
  Permalink

  Problem w źródle “jeden z pracowników sieci Gamestop”… Znam nie jednego, często mówią co im się wydaje. Myślicie, że zwykły koleś za ladą ma jakieś info od Sony? Może i Sony robi silniejsze PS4, ale o szczegółach napewno nie powie nam sprzedawca z Gamestop 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: