Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Plague Inc. usunięte z chińskiego App Store. Powodem są „nielegalne treści”

Plague Inc. znika z chińskiego App Store. Tamtejsza Administracja Cyberprzestrzeni tłumaczy decyzję tym, że symulator pandemii zawiera „zawartość, która została uznana za nielegalną w Chinach”.

Produkcja, o której mowa, trafiła na rynek osiem lat temu i przez długi czas biła rekordy popularności w Państwie Środka. Symulacja, dzięki której można poszerzyć wiedzę na temat globalnych problemów związanych ze zdrowiem, teraz została usunięta z App Store. W internecie czytamy: „tytuł zawiera treści nielegalne w Chinach, jak zostało ustalone przez Chińską Administrację Cyberprzestrzeni”.

Bardzo możliwe, że usunięcie gry ma związek z epidemią koronawirusa. Twórcy Plague Inc., brytyjskie studio Ndemic Creations, poinformowało, że próbuje skontaktować się z jednostką odpowiedzialną za ten stan rzeczy, by przywrócić tytuł dla Chińczyków. Twórcy zauważają jednak, że jako małe niezależne studio z Wielkiej Brytanii nie mają zbyt wiele szans, by coś zdziałać – możliwe więc, że produkcja pozostanie niedostępna dla chińskich graczy na dłużej.

Plague Inc. to strategia symulująca mechanizmy rozprzestrzeniania się wirusa. Zadaniem gracza w wydanej w 2012 roku na iOS-a i Androida produkcji jest stworzenie tej śmiercionośnej broni i zarażenie nią wszystkich ludzi na świecie. Pod koniec stycznia tytuł znalazł się na pierwszym miejscu na liście najpopularniejszych płatnych aplikacji w Państwie Środka. Zauważając ten fakt, twórcy zastrzegli, że  owszem, głównym celem Plague Inc. jest edukowanie społeczeństwa, ale mimo to ich gra nie jest najlepszym źródłem informacji o rozprzestrzeniającym się wirusie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%