plague inc wirus
0 komentarzy

Brytyjskie skierowanie na test COVID-19 włącza Plague Inc, czyli „symulator pandemii”

Rząd Wielkiej Brytanii wysyła ludziom skierowania na testy na COVID-19. Dziwnym zrządzeniem losu jest fakt, iż kod QR odpala Plague Inc.

Plague Inc. to popularna mobilna gra będąca „symulatorem pandemii”, w której naszym zadaniem jest unicestwienie ludzkości. Hm…

Plague Inc zamiast skierowania?

Rząd Wielkiej Brytanii rozsyła ludziom kody umożliwiające przeprowadzenie testu metodą przepływu bocznego na COVID-19. Samo w sobie nie jest to niczym dziwnym, ale zaczyna robić się niezręcznie, gdy użytkownik kliknie zawarty tam kod QR. Jeżeli mamy na telefonie zainstalowaną grę Plague Inc – automatycznie się ona włącza. Ale… czemu?

Tego nie wie jeszcze nikt. Sprawa brzmi tak kuriozalnie, że ciężko w nią uwierzyć, choć doniesienia o dziwacznych e-mailach potwierdziła redakcja Gamebyte. Na początku sądzono, iż jest to zwykły spam, ale wiadomości są w istocie wysyłane z oficjalnego adresu rządu.

Niektórzy zaczęli spekulować, że dziwaczne wydarzenie jest zbiegiem okoliczności. Być może zakodowany kod QR jest tożsamy zarówno dla testu, jak i gry. Telefon może je ze sobą mylić i odpalać wspomnianą pozycję. To jednak i tak bardzo osobliwe tłumaczenie.

Redakcja wspomnianego serwisu postanowiła zgłosić się po odbiór testów. Otrzymali te same maile, które również włączają wspomnianą grę mobilną. Co ciekawe, sam kod działa jednak doskonale – umożliwia pobranie testów. Na ten moment nie ma żadnych oficjalnych wyjaśnień, ale z niecierpliwością czekamy, aż pojawi się więcej szczegółów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%