Johnny Depp chciał napisać scenariusz do Piratów z Karaibów 6. “Postaci powinny mieć możliwość pożegnania się”

Piraci z Karaibów jednak z Johnnym Deppem? | Newsy - PlanetaGracza
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Piraci z Karaibów jak do tej pory nie doczekali się zapowiadanej 6. części. Jak się okazuje, Johnny Depp chciał wziąć tu sprawy w swoje ręce.

Aktor ujawnił, że miał w planach napisanie kontynuacji popularnej serii. Chciał w ten sposób dać postaciom – w tym także własnemu bohaterowi – godne zakończenie. O swoich planach wspomniał podczas trwającego właśnie procesu w sprawie związanej z byłą żoną, Amber Heard:

“Nie do końca rozumiałem, dlaczego po tak długiej i pełnej sukcesów współpracy – przynajmniej dla Disneya – nagle okazałem się winny i musiałem dowieść swojej niewinności. Naprawdę chciałem wziąć udział w pisaniu Piratów 6. Miałem poczucie, że te postaci powinny mieć możliwość pożegnania się w odpowiedni sposób. Seria filmów nie musi trwać długo, są sposoby, żeby nagle ją zakończyć. A uważałem, że bohaterowie zasłużyli na to, żeby skończyć ich serię w dobry sposób. Chciałem ciągnąć tę serię aż do końca.”

– przytoczył wypowiedź aktora portal ScreenRant.

Disney zwolnił Johnny’ego Deppa w 2018 roku po pierwszych oskarżeniach ze strony jego byłej żony, Amber Heard, która zarzucała mu przemoc domową. Włodarze spółki nie czekali na oficjalny werdykt sądu ani wyjaśnienia Deppa, choć ten utrzymuje, że w istocie to on był ofiarą. Piraci z Karaibów 6 tymczasowo trafili więc na półkę; wówczas było już wiadomo, że niezależnie od rozwoju sytuacji nie zobaczymy już na ekranach Jacka Sparrowa. Od tamtej pory nie wiadomo, co ostatecznie stanie się z tytułem. Disney oficjalnie nie porzucił projektu – przy szóstej części ma pracować Joachim Rønning.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie