Pierwsza na świecie płyta główna, która reaguje na zdarzenia w grze

Nowość od MSI oraz SteelSeries.

Obie firmy informują, że dzięki ich długotrwałej współpracy technologicznej płyta główna MSI Z270 GAMING PRO CARBON jest obecnie obsługiwana przez oprogramowanie SteelSeries Engine.

MSI Z270 GAMING PRO CARBON jest pierwszą na świecie płytą główną wspieraną przez pakiet oprogramowania dla graczy SteelSeries Engine, który zawiera w sobie moduł PrismSync, czyli łatwą w obsłudze aplikację sterującą oświetleniem komputera, która pozwala na uzyskanie niestandardowych efektów świetlnych w chwili, gdy do płyty głównej podłączy się sparowane z nią urządzenia peryferyjne firmy SteelSeries.

To technologiczne partnerstwo pozwoliło na zintegrowanie systemu GameSense z płytą główną MSI Z270 GAMING PRO CCARBON. Technologia GameSense, która opracowana została przez firmę SteelSeries, w czasie rzeczywistym wykorzystuje zdarzenia związane z grą, dostrajając do nich iluminację komputera i urządzeń peryferyjnych.

MSI Z270 GAMING PRO CCARBON

Jak to działa? Wybierz zdarzenia w grze, takie jak poziom punktów życia, zapasy amunicji i określ dla nich krytyczną wartość, dzięki czemu po ich przekroczeniu w czasie rzeczywistym zmieni się oświetlenie na płytach głównych z  serii MSI Z270 GAMING PRO CARBON i urządzeniach peryferyjnych firmy SteelSeries. System GameSense jest obsługiwany przez najbardziej popularne na świecie gry online i oferuje graczom możliwość pełnego dostosowania dowolnego typu parametrów w grze.

System GameSense może przedstawić np. niski poziom punktów życia w grze używając czerwonych barw podświetlenia LED na płycie głównej.

MSI Z270 GAMING PRO CCARBON

Źródło: MSI, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.