Tak wygląda pierwsza pełnoprawna gra o zombie w historii

zombie zombie - cover art
Newsy

Zastanawialiście się może, jaka była pierwsza pełnoprawna gra wideo o zombie? O dziwo, takowa powstała dopiero w pierwszej połowie lat 80-tych i była nadzwyczajnie rozbudowana jak na tamte czasy.

Cofnijmy się w czasie do 1984 roku, kiedy to na ZX Spectrum wydano Zombie Zombie (tak, to tytuł gry). Autorem tej niezwykłej produkcji jest Sandy White, któremu pod banderą firmy Quicksilva udało się wydać na rynku swoje dzieło. Poniżej możecie zobaczyć kilkuminutowe wideo prezentujące kwintesencję rozgrywki.

W Zombie Zombie gracze wcielają się w pilota helikoptera, którego zadaniem jest zaprowadzanie umarlaków na wyższe tereny, aby następnie je stamtąd zrzucić. Nie zabrakło również możliwości manipulowania otoczeniem tak, by tworzyć własne pagórki w celu wybicia przeciwników. Całość dzieje się w rzucie izometrycznym, który zdecydowanie w 1984 roku prezentował się świetnie.

Robiąc szczegółowy research przed publikacją tego tekstu natrafiłem także na inne tytuły, które ukazały się wcześniej i zawierały żywe trupy. Te jednak miały zombie jedynie w formie przeciwników, lecz nie skupiały się głównie na tej tematyce. Przykładem może być np. Entombed z 1982 roku, które wydano na Atari 2600.

Graliście może w Zombie Zombie? W porównaniu z dzisiejszymi grami o tematyce chodzących trupów widać spory przeskok, co świetnie obrazuje porównanie jej z Dying Light 2 – stosunkowo świeżym tytułem o apokalipsie nieumarłych.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie