Wielki hit z PC dostanie wersję na Xbox Series i PS5. Nie zapomnijcie o pieluchach

Phasmophobia doczeka się wersji na PS5 i Xbox Series X i S
Newsy PC PS5 Xbox Series

Swego czasu Phasmophobia była jedną z najpopularniejszych gier na Steam. Ten “sieciowy fenomen” nieco przygasł, ale deweloperzy nie odpuszczają.

Gra jednak wciąż cieszy się sporą popularnością. Jest to zasługa niemal wzorowego wsparcia – tytuł nadal jest rozwijany, otrzymuje nową zawartość i aktualizacje. Ba, na platformie Steam cały czas znajdziemy “przytłaczająco pozytywne” opinie społeczności. Choć od debiutu w Early Access minęły niemal trzy lata, wciąż znajduje się ona w fazie wczesnego dostępu. Nie stoi to jednak deweloperom na przeszkodzie, aby wydać edycję na konsole.

Takiego ogłoszenia mogliśmy spodziewać się już od dłuższego czasu, ale padło wczoraj – w trakcie konferencji Xbox Games Showcase Extended. Wtedy to twórcy pokazali zwiastun gry w wersji na konsole. Phasmophobia wyjdzie również na PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S (nie ma mowy niestety o poprzedniej generacji) gdzieś w sierpniu 2023 roku. Nie musimy więc czekać długo.

Wiemy, że pojawi się cross-play, identyczne wsparcie w stosunku do wersji PC oraz wydarzenia sezonowe. Wersja na PS5 może jednak liczyć na dodatkowe wsparcie dla PS VR2, co jest zrozumiałe, bo PeCetowa edycja wspiera VR. Od siebie dodam tylko, że gra miejscami potrafi napędzić stracha (głównie jumpscare’ami, ale jednak), więc polecam zaopatrzyć się w sporo pieluch.

Phasmophobia to “horror psychologiczny dla 4 graczy w trybie kooperacji online. Aktywność zjawisk paranormalnych rośnie, a ty i twój zespół musicie wykorzystać cały dostępny sprzęt do polowania na duchy, aby zebrać jak najwięcej dowodów” – jak głosi opis gry na karcie Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie