PewDiePie przesadził. Disney zrywa współpracę ze znanym YouTube’rem

0 komentarzy

Wielka korporacja nie chce mieć z PewDiePie nic wspólnego.

PewDiePie, oprócz nagrywania kolejnych filmików z grami, serwuje czasem w swoich materiałach treści, które, delikatnie mówiąc, do najlżejszych nie należą. Firma współpracująca z YouTuber’em – Maker Studios, wchodząca w skład korporacji Disney – przymykała oko na takie wyskoki, lecz miarka się przebrała.

Maker Studios kończy współpracę z PewDiePie przez filmik, który został opublikowany na kanale YouTube’ra dnia 11 stycznia (został już usunięty, lecz w sieci nic nie ginie i wrzucamy go poniżej). Mogliśmy zobaczyć na nim dwóch mężczyzn, którzy po odegraniu komicznej scenki z tańcem pokazują kartkę z napisem Śmierć wszystkim Żydom.

Skąd pomysł na tak kontrowersyjną treść? PewDiePie chciał po prostu przetestować działanie serwisu Fiverr, który za 5 dolarów pozwala wynająć ludzi z dowolnego zakątka świata i zlecić im jakieś małe zadanie. Na swoje nieszczęście, PewDiePie nakazał dwóm panom pokazanie antysemickiego hasła, które zostało ku jego zaskoczeniu odsłonięte. – Tak właśnie działa Fiverr. Tego się nie spodziewałem i nie czuję się z tym zbyt dobrze. Przepraszam, przepraszam. Nie wiem co powiedzieć – komentował całą akcję PewDiePie.

Należąca do korporacji Disney firma Maker Studios zdecydowała, że tego już za wiele i mając w pamięci kilka wcześniejszych akcji PewDiePie, zdecydowała się rozwiązać z nim umowę.

Maker Studios zajmuje się pozyskiwaniem reklam na YouTube i obsługiwała PewDiePie z od wielu lat. Ciekawe, czy zakończenie dotychczas owocnej współpracy odbije się w jakiś sposób na finansach znanego YouTube’ra, a cała afera zaważy na oglądalności jego kanału. Jak sądzicie?

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się