Ile zarabia PewDiePie? Poznaliśmy jego roczny zarobek

Ile zarabia PewDiePie? Poznaliśmy jego roczny zarobek
Newsy
[caption id="attachment_28077" align="aligncenter" width="1440"]PewDiePie PewDiePie[/caption] Po tym, jak dowiecie się ile zarobił jeden z najbardziej popularnych youtuberów, będziecie chcieli być na jego miejscu.
Według szwedzkiego serwisu  Expressen, Felix Kjellberg, znany w sieci jako PewDiePie zarobił w 2014 roku 63 miliony koron, co przy obecnym kursie tej waluty daje ponad 28 milionów złotych. Tak wynika z raportu finansowego firmy PewDiePie Productions AB. Co ciekawe, rok 2014 okazał się rekordowy, bowiem w 2013 firma youtubera zarobiła ponad połowę mniej. Z raportu wynika także, że 37 milionów subskrybentów dało zarobić PewDiePie ponad 15 milionów złotych w ciągu roku z reklam. Wychodzi więc na to, że około 13 milionów złotych Kjellberg zarobił dzięki różnym kontraktom z firmami i zapewne na pobocznej działalności.
Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie