Z Netfliksa do Disney+. Walker Scobell obsadzony w serialu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Walker Scobell w filmie Projekt Adam
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Serial Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy zyskał niedawno odtwórcę głównej roli. Wygląda na to, że kariera Walkera Scobella nabiera tempa.

Młody aktor zadebiutował niedawno w dobrze przyjętym filmie Projekt Adam. Dziś już wiadomo, że w planach ma kolejną produkcję. Tym razem będzie to Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, czyli nadchodzący serial produkowany przez Disneya. Scobell wcieli się tu w tytułową rolę. O angażu poinformował portal Variety.

Serial bazuje na bestsellerowej serii powieści dla młodzieży autorstwa Ricka Riordana. Tytułowy Percy to 12-latek z typowymi codziennymi problemami. Pewnego dnia odkrywa jednak, że jest półbogiem spokrewnionym z bogami z mitologii greckiej. Gdy stara się opanować nowo odkryte moce, Zeus oskarża go o kradzież swojego pioruna. Percy musi zatem odnaleźć zaginiony atrybut, aby na nowo zaprowadzić pokój na Olimpie.

Dla Scobella będzie to dopiero trzecia duża rola – w tym pierwsza serialowa. Młody aktor ma na wspomniany już Projekt Adam, zaś w najbliższym czasie zobaczymy go w filmie Secret Headquarters. Można się spodziewać, że w kolejnych latach posypią się dalsze propozycje; Scobell pokazał już w hicie Netfliksa, że w istocie ma duży talent. Zapewne udział w serialu Disneya tylko dodatkowo umocni jego pozycję wśród aktorów młodego pokolenia.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy serial o Percym Jacksonie trafi na platformę Disney+.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij: