PC dostały przydatną technologię z Xbox Series X

PC i Xbox Series X
PC Xbox Series

Przy okazji premiery Windowsa 11 zapowiedziano, że na PC trafi pewna technologia znana z Xbox Series X. Choć pierwotnie miała być ekskluzywna dla Windowsa 11, oficjalnie trafiła już również na Windowsa 10.

DirectStorage to technologia, która – w dużym uproszczeniu – pozwala na lepsze zarządzanie pamięcią, szczególnie jeśli używamy dysku SSD NVMe. W efekcie gry mogą wczytywać się szybciej i – w niektórych przypadkach – działać płynniej. DirectStorage jest już dostępne dla posiadaczy PC z Windows 10 w wersji 1909 lub nowszej i Windows 11.

Jeśli chcesz przygotować swój komputer do korzystania z gier z DirectStorage, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. DirectStorage jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Windows 10, ale system Windows 11 ma wbudowane najnowsze optymalizacje pamięci masowej i jest zalecanym przez nas wyborem do gier. Chociaż korzyści można zauważyć na każdym urządzeniu pamięci masowej, instalowanie gier na dysku SSD NVMe zmaksymalizuje wydajność operacji wejścia-wyjścia i pozwoli w pełni wykorzystać zalety DirectStorage. Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się o grach, które zadziałają z DirectStorage w przyszłości!

– czytamy na stronie Microsoftu

DirectStorage było wykorzystywane już na Xbox Series X, a teraz wreszcie zagościło na PC. Choć nie wiemy, jakie nowe gry wesprą tę technologię, wcześniej ujawniono, że skorzysta z niej Forspoken. Na premierę tego tytułu poczekamy jednak dość długo.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie