Paul Thomas Anderson w obronie Spider-Mana i filmów o superbohaterach: “Sprawią, że ludzie wrócą do kin”

Spider-Man i Doktor Strange na plakacie promocyjnym Spider-Man: Bez drogi do domu
Filmy Filmy i seriale Newsy

Kino superbohaterskie wzbudza wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W obronie tego gatunku stanął niedawno Paul Thomas Anderson.

Uznany reżyser (jego Licorice Pizza została nominowana do Złotych Globów) wypowiedział się o filmach z superbohaterami przede wszystkim w kontekście Spider-Mana. Spór pomiędzy zwolennikami kina artystycznego i superbohaterskiego uważa jednak za całkowicie niepotrzebny. Zauważa zresztą, że filmy o superbohaterach mogą przynieść korzyści całej branży, właśnie ze względu na zainteresowanie, jakie budzą:

“Wszyscy denerwujemy się kwestią powrotu ludzi do kin, ale wiesz, co sprawi, że wrócą? Spider-Man. Cieszmy się z tego.”

– stwierdził Paul Thomas Anderson w wywiadzie z The New Yorker.

Rzeczywiście, zanosi się na to, że nadchodzący Spider-Man: Bez drogi do domu pobije wszelkie rekordy box office. Film otrzymał już pierwsze recenzje, w tym na portalu Rotten Tomatoes, na którym w chwili pisania tekstu znajduje się 50 opinii, a 100% z nich jest pozytywnych.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie