Oto Patriot Viper VPR400 RGB – nowy superszybki dysk SSD M.2 z eleganckim podświetleniem

Patriot Viper VPR400 RGB - nowy superszybki dysk SSD M.2
Newsy Technologie

Patriot Viper VPR400 RGB to pierwszy dysk SSD M.2 z PCIe 4.0 4×4 z podświetleniem RGB. Sprzęt trafi na rynek w dwóch wariantach już na początku lipca.

VPR400 RGB bazuje na kontrolerze Innogrit IG5220 Gen 4×4 z nieujawnionymi układami pamięci 3D NAND. Dysk oferuje przy tym prędkość 600 000 IOPS w odczycie i 500 000 IOPS przy zapisie. Jeśli chodzi o transfer, VPR400 RGB pozwala na odczyt o prędkości 4600 MB/s oraz zapis na poziomie 4600 MB/s lub 4400 MB/s (w wariancie 1 TB).

W dysku zaimplementowano technologię Thermal Throttling, która pozwala na zarządzanie temperaturą przy pomocy specjalnego czujnika oraz oprogramowania urządzenia. Dzięki temu dysk jest lepiej zabezpieczony przed ewentualnym przegrzewaniem.

VIPER VPR400 został stworzony, aby zapewniać niesamowitą prędkość i wydajność podczas intensywnego grania i tworzenia treści wideo. VIPER rozumie, że zachowanie stabilności termicznej szybkich dysków SSD jest kluczem do utrzymania wysokiej wydajności i trwałości pamięci

– powiedział wiceprezes Viper Gaming
Źródło: Informacja prasowa

Sprzęt został również wyposażony w przyjemne dla oka oświetlenie RGB, które można dostosowywać do własnych preferencji przy pomocy oprogramowania Viper RGB 3.0 i synchronizować je z innymi produktami firmy Viper wspierającymi RGB. Do wyboru są gotowe programy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować swój własny wzorzec podświetlenia.

Patriot Viper VPR400 RGB zadebiutuje na początku lipca w dwóch wariantach: 512 GB w cenie 559 złotych i 1 TB w cenie 879 złotych.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie