Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Patch do Battlefield 5 sprawia, że granie z DXR ma teraz sens. Zobaczcie porównanie

Dzisiaj zostanie opublikowana aktualizacja Rozdział 1: Wstęp do gry Battlefield V, która doda nowe treści oraz znacznie zwiększy wydajność po włączeniu śledzenia promieni DXR (ray tracing). Gracze z kartami GeForce otrzymują również nowy sterownik Game Ready.


Znaczny wzrost wydajności w Battlefield V z włączonym śledzeniem promieni DXR

Battlefield V jest pierwszym tytułem, który wykorzystuje śledzenie promieni DXR (ray tracing) w czasie rzeczywistym, dzięki opublikowaniu 14 listopada aktualizacji gry wprowadzającej obsługę DXR. W międzyczasie firmy NVIDIA, EA i DICE pracowały nad zoptymalizowaniem działania funkcji śledzenia promieni w Battlefield V, czego efektem jest zwiększenie wydajności nawet o 50%.

  • Gracze posiadający kartę GeForce RTX 2080 Ti mogą osiągnąć teraz 60+ klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p i poziomem efektów odbić DXR ustawionym na Ultra.
  • Gracze posiadający kartę GeForce RTX 2080 mogą osiągnąć teraz 60+ klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p i poziomem efektów odbić DXR ustawionym na Medium.
  • Gracze posiadający kartę GeForce RTX 2070 mogą osiągnąć teraz 60+ klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p i poziomem efektów odbić DXR ustawionym na Medium.

Wiedźmin 3 – erotyczny sen Shani na zmysłowym cosplay’u

Zastosowane poprawki to m.in.:

  • Ulepszenie stabilności działania gry podczas uruchamiania z włączonym trybem śledzenia promieni DXR.
  • Poprawiona wydajność kilku elementów implementacji śledzenia promieni.
  • Poprawiona wydajność działania śledzenia promieni padających na liście i roślinność.
  • Wykorzystanie danych z bufora ramki, gdy zachodzi taka potrzeba, w celu zwiększenia ogólnej jakości śledzenia promieni.
  • Usunięto nieaktywną geometrię ze scen ze śledzeniem promieni.
  • Naprawiono działanie poziomu Medium ustawień jakości obrazu.

Battlefield 5 – DRX – porównanie przed i po aktualizacji

Nowy sterownik Game Ready oraz optymalizacje DXR w Battlefield V

Firma NVIDIA opublikowała również sterownik Game Ready dedykowany aktualizacji Rozdział I: Wstęp do gry Battlefield V. Posiada on również optymalizacje dla  Just Cause 4 oraz World of Warcraft: Battle for Azeroth z łatką zapewniającą wzrost wydajności w trybie DX12.

Sterowniki Game Ready udostępniane są najpóźniej w dniu premiery wspieranej gry i zapewniają jak najlepsze wrażenia płynące z rozgrywki. Inżynierowie firmy NVIDIA nieustannie pracują nad optymalizacją sterowników, aby umożliwić graczom korzystającym z kart GeForce jak największą wydajność i jakość zabawy. Sterowniki Game Ready posiadają również certyfikat zgodności WHQL wydawany przez firmę Microsoft.

Praca teamu NVIDIA odpowiedzialnego za sterowniki nie kończy się wtedy, gdy gra została już wydana. Inżynierowie wytrwale pracują, aby nadal poprawiać jej osiągi. Efektem ich pracy jest zwiększenie wydajności w Battlefield V, dzięki czemu gra działa nawet o 50% szybciej z włączonym śledzeniem promieni DXR, w zależności od wykorzystanej karty graficznej oraz zastosowanej konfiguracji.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%