Patch 4.4.0 do StarCraft II z nową misją Kolebka Śmierci

Blizzard zapowiada kolejną aktualizację swojej gry strategicznej. Patch 4.4.0 do StarCraft II pojawi się już w przyszłym tygodniu i wprowadzi nową misję w trybie współpracy. Oto zapowiedź Kolebki Śmierci.

Nie wiemy jeszcze kiedy konkretnie patch 4.4.0 do StarCraft II ujrzy światło dzienne, lecz deweloper zapewnia, że stanie się to w przyszłym tygodniu. Pełna lista zmian aktualizacji również nie została podana, lecz głównym daniem ma być tutaj Kolebka Śmierci, czyli kolejna misja do rozegrania w trybie współpracy. Oprócz tego wprowadzone zostaną zmiany balansu u Novy, Kerrigan i Zagary.

Patch 4.4.0 do StarCraft II – zapowiedź Kolebki Śmierci

Fabuła operacji przedstawia się następująco:

Siły Dominium wysyłały swojego ducha, Stone’a, by zbadał instalację Gwardii Moebiusa w pobliżu kilku światów kolonialnych. Agent znalazł na miejscu olbrzymią stację bojową, którą zabezpieczono przy użyciu tajemniczej technologii. W wyniku dalszych działań operacyjnych Stone zdał sobie sprawę, że na stacji ukryte są artefakty xel’naga, które mogą doprowadzić do awarii systemów, co zaowocuje spektakularną eksplozją. Nie jest jednak w stanie dokonać tego bez pomocy dowódców i ich armii, które muszą przetransportować artefakty. Jeśli im się nie powiedzie, stacja otworzy ogień w stronę światów kolonialnych, kompletnie je niszcząc.

Jak czytamy na stronie Blizzarda, nowa misja będzie adaptacją jednej z najpopularniejszych prac stworzonych na konkurs Rock the Cabinet.

Kolebka Śmierci zmusi nas do przeciążenia systemów stacji bojowej przy pomocy artefaktów xel’naga. Nowością w tej misji będzie możliwość kontrolowania pojazdów, które należy odeskortować do silnie umocnionych baz. Kiedy obaj dowódcy wyładują swoje artefakty, dojdzie do reakcji łańcuchowej, a w rezultacie do olbrzymiej eksplozji, która zniszczy wszystko na danym obszarze. Będziemy musieli zatem pamiętać, by w porę wycofać swoje jednostki ze strefy eksplozji.

Oczywiście przeciwnik nie śpi i wciąż będzie nasyłał swoje wojska, by obróciły w pył nasze transportowce. Dodatkowo drogę blokować będą olbrzymie, niezniszczalne konstrukty zadające olbrzymie obrażenia jednostkom, które zanadto się zbliżą. Na szczęście nasze pojazdy z artefaktami mogą unieszkodliwić bronie tych konstruktów i sprawić, że będą one podatne na ataki.

Źródło: Blizzard, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: