Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Blizzard prezentuje największą aktualizację StarCraft: Remastered

Blizzard prezentuje szczegóły i nowości nowej aktualizacji do odświeżonej wersji popularnej gry strategicznej. Patch 1.22.0 do StarCraft: Remastered wprowadza sezony, kolekcje czy system rankingowy.

Na oficjalnej stronie Blizzarda opublikowano szczegóły, jakie przynosi ze sobą patch 1.22.0 do StarCraft: Remastered, który jest największą z dotychczasowych aktualizacji. Wprowadza ona kompleksowy system rankingowy, lecz to nie wszystko. Oto informacje prosto od dewelopera:

Patch 1.22.0 do StarCraft: Remastered – nowości w grze

Zakładka Sezony

Dodajemy nową zakładkę w profilu o nazwie Sezony. Pozwoli ona sprawdzić szczegółowe informacje na temat waszych wyników w bieżącym i poprzednich sezonach: wygrane, historię meczów na każdej mapie rankingowej oraz globalne statystyki pokazujące najlepszą rasę. Pomoże to wam rozeznać się, na których mapach musicie więcej trenować i które zapewniają większą przewagę waszej ulubionej rasie.

Aktualizacja StarCraft: Remastered

Kolekcje

Zakładka Kolekcja doczeka się nowej zawartości, która zapewni wam większą kontrolę nad zdobytymi elementami kosmetycznymi. Wasze jednostki, budowle i skórki konsoli będą znajdować się w tej zakładce. Będziecie mogli też włączać lub wyłączać nową obwódkę rankingową. Więcej na ten temat poniżej.

Ranking

Jeśli graliście w inne produkcje Blizzarda, na pewno rozpoznacie nasz nowy system rankingowy. W pierwszym sezonie 2018 przystąpicie do rozgrywek bez przydzielonej rangi i będziecie musieli rozegrać pięć meczów klasyfikacyjnych.

Kiedy to zrobicie, traficie do jednej z następujących lig:

Aktualizacja StarCraft: Remastered

Każda ranga wyróżnia się własnym kolorem obwódki, którą można wyświetlić wokół swojego portretu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, opcję można włączać i wyłączać w zakładce Kolekcja. Zaklasyfikowanie się do wyższych lig pozwoli też zdobyć wyjątkowe portrety. Ligi S, A oraz B dysponują własnymi grafikami, a liga S – animowanymi! Ponadto podarujemy portret każdemu graczowi, który zaloguje się do gry w trakcie sezonu rankingowego. Możecie spodziewać się wyjątkowych zestawów grafik w każdym kolejnym sezonie rywalizacji.

Aktualizacja StarCraft: Remastered

Kiedy zostaniecie sklasyfikowani, pod koniec każdego meczu będziecie mogli sprawdzić zmiany w swoim wskaźniku MMR, waszą pozycję oraz to, ile wam zostało do awansu (lub spadku). Będzie też mogli sprawdzać MMR u znajomych z Battle.net i porównywać go ze swoim.

Aktualizacja StarCraft: Remastered

U zaprawionych w bojach weteranów, którzy zaliczają zwycięstwa od czasu premiery, wykorzystamy historię ich meczów, aby określić MMR na początku pierwszego sezonu. Wstępny ranking zostanie wyznaczony na podstawie wskaźnika MMR. Po dwóch tygodniach walk online, MMR każdej rangi będzie wartością procentową, dostosowywaną o godz. 17:00 czasu polskiego każdego dnia w celu zachowania równowagi między rangami. Z uwagi na to, że system działa dynamicznie, gracze którzy znajdują się na granicy rang, mogą zostać przeniesieni po zmianie do innej rangi.

Aktualizacja StarCraft: Remastered

Dla najwyższych rang dodamy również zanik MMR, aby zapewnić prawidłowe rozstawienie graczy na najwyższym poziomie rozgrywek. Grający w lidze S muszą zagrać przynajmniej pięć razy w tygodniu, inaczej zaliczą 2% spadku MMR za każdy nierozegrany mecz, do maksymalnej wartości 10%. Na przykład jeśli gracz o randze S zagra tylko 2 mecze w tygodniu, jego MMR spadnie o 4%.

Zacznijcie rywalizację

W pierwszych dwóch tygodniach pierwszego sezonu rozstawianie odbywać się będzie na następujących zasadach: gracze o MMR równym 2471 lub wyższym otrzymają rangę S, gracze o MMR między 2470 a 2015 – rangę A, i tak dalej. W trzecim tygodniu rangi te zmienią się w zależności od puli graczy i ich wyników.

Źródło: Blizzard

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%