Zapowiedziano parodię serii Mass Effect. Zobaczcie trailer

Sold Out i Toadman Studios zaprezentowały Minimal Affect – osadzoną w klimatach sci-fi produkcję, która wyśmiewa Mass Effect i nawiązuje do paru innych wytworów kultury współczesnej.

Tytuł autorstwa Toadman Studios będzie utrzymanym w humorystycznej konwencji action RPG-iem, w którym gracz stanie przed zadaniem uratowania Drogi Mlecznej przed zagładą. Pokierujemy grupą postaci o różnych umiejętnościach, obserwując widok z perspektywy TPP.

Na zwiastunie widzimy, że gra ma kreskówkową grafikę, przywołującą na myśl takie serie jak chociażby Rick and Morty. Oprócz przekręconej nazwy i kojarzonego przez graczy logo, znajdziemy tu wiele innych smaczków, będących bardziej lub mniej bezpośrednimi nawiązaniami do Mass Effecta. Na pierwszy rzut oka podobieństwo widać w interfejsie. A oprócz tego oczywiście główny bohater przypomina komandora Sheparda.

Minimal Affect to nasz ukłon w stronę największych RPG-ów, filmów i innych produkcji sci-fi, które uwielbiamy”, powiedział dyrektor kreatywny gry Rasmus Davidsson. “Historia jest może absurdalna, ale gameplay już nie – to pełnokrwisty RPG akcji zaprojektowany w stylu znanych i lubianych kreskówek dla dorosłych. To galaktyczna opowieść, w której znajdziecie podróż w kosmos, komedię i wątpliwą moralność”.

Gra zadebiutuje na pecety i “wszystkie większe konsole” w 2021.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: