[Paris Games Week] Gran Turismo Sport staje się faktem

To zdaje się najważniejsza zapowiedź konferencji Sony podczas Paris Games Week.

Kazunori Yamauchi zaprezentował kolejną odsłonę Gran Turismo, która ma się ukazać w przyszłym roku. Nie będzie to jednak Gran Turismo 7. Nowa produkcja nazywa się Gran Turismo Sport. Skąd taka zmiana? Tego dokładnie nie wiemy, ale nieco koncepcja samego Gran Turismo została zmieniona. Trudno teraz powiedzieć, czy Sport będzie czymś w rodzaju GT Prologue czy po prostu zapowiedzią całkiem nowego Gran Turismo.

Przechodząc do rzeczy. Polyphony Digital podpisało umowę z organizacją FIA i teraz w Gran Turismo mają mieć miejsce zawody w sieci z ceremonią rozdania nagród tak jak w rzeczywistości! To będzie historyczny moment. Pierwszy raz w historii gry wideo będą traktowane jako część prawdziwego motoryzacyjnego świata! – czytamy w zapowiedzi. Brzmi to naprawdę bardzo interesująco.


Rozgrywki w sieci mają towarzyszyć przynajmniej dwa puchary. Pierwszy to Puchar Narodów, gdzie każdy z graczy będzie reprezentować własny kraj oraz Puchar Producentów, czyli jak nazwa wskazuje, tutaj gracz ma rywalizować w autach ulubionej marki.

Beta testy gry ruszą wiosną przyszłego roku. Z niecierpliwością czekamy na kolejne szczegóły!

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

30 Shares
Share30
+1
Tweet