Overwatch 2 zapowiedziane – gameplay trailer, fabuła, szczegóły, nowości

Blizzard przedstawił nie tylko Diablo 4, lecz zaprezentował również nową odsłonę Overwatch. 

BlizzCon 2019 przyniósł ze sobą dwie wielkie zapowiedzi. Pierwszą jest oczekiwany Diablo 4, o którym więcej pisaliśmy w tej wiadomości, a drugą Overwatch 2. Na pierwszy rzut oka tytuł nie różni się zbytnio od jedynki, więc co nowego wprowadza?

Overwatch 2 – czym różni się od jedynki?

Overwatch zmienia się wizualnie, choć twórcy gry zaznaczają, że to nie rewolucja, a ewolucja. Druga część to bardziej dynamiczne środowiska, bitwy na wielką skalę, dodatkowe wydarzenia fabularne w grze oraz poprawione efekty atmosferyczne i cienie. Bohaterowie w Overwatch 2 również zyskają nowy, pełen detali wygląd.

Misje w trybie współpracy

Blizzard obiecuje nam pełne emocji czteroosobowe misje fabularne, podczas których będziemy walczyć przeciwko Sektorowi Zero, odkryjemy przyczyny ataków omników i stawimy czoła rosnącej fali nowych zagrożeń.

Będą też wielokrotnie grywalne misje bohaterówWalka o lepsze jutro trwa dalej w misjach bohaterów. Na całym świecie dochodzi do eskalacji kryzysów. Czeka na ciebie cała gama zmiennych scenariuszy z szeregiem różnorodnych i niebezpiecznych wrogów. Awansuj swoich ulubionych bohaterów i odblokuj potężne opcje ich modyfikacji, aby pokonać przeciwności.

Ponadto Blizzard wspomina o nowych frakcjachKażda wroga frakcja posiada wyjątkową kombinację jednostek, z ich własnymi strategiami i mocnymi stronami, co stawia przed twoją grupą wyzwanie i zmusza do adaptowania się do sytuacji podczas każdej rozgrywki.

Nowe mapy, bohaterowie, większy świat gry

W Overwatch 2 zobaczymy nowy typ symetrycznej mapy, Przepychanka. Zasady są proste – drużyny walczą w nim o kontrolę nad robotem, znajdującym się w centralnym miejscu lokacji, a następnie przemieszczają go w kierunku bazy wroga. Każda z drużyn może w dowolnym momencie przejąć robota. Wygrywa ta drużyna, która eskortuje robota najbliżej bazy wroga.

Blizzard wprowadzi również kolejne lokacje do uniwersum Overwatch. W dwójce powalczymy w słynnych miejscach na całym świecie – od kolorowych ulic Rio de Janeiro, poprzez Monte Carlo, po pełen uroku Göteborg. Więcej nowych miejscówek mamy poznać niebawem.

Overwatch 2 zaszczycie nas także nowymi bohaterami, lecz póki co, Blizzard nie ujawnia twarzy. Deweloper zaznacza jedynie, że zmienią oni oblicze rywalizacji w grze i pozwolą zastosować nowe, śmiałe strategie.

Overwatch i Overwatch 2 połączone

Overwatch 2 to nowa gra, ale… multiplayer dwójki będzie dzielony z multiplayerem jedynki! Oznacza to, że jeśli posiadasz Overwatch, zagrasz w sieci z osobami, które kupiły Overwatch 2. Tryb rywalizacji online ma być jedną, wielką całością. Więcej – jeśli masz w swojej bibliotece pierwsze Overwatch, wszystkie nowe postacie i mapy dostaniesz za darmo. Kto natomiast zdecyduje się na zakup sequela, przeniesie do niego wszystkie przedmioty kosmetyczne.

Overwatch 2 – kiedy premiera?

Tutaj Blizzard milczy i nie poznaliśmy jeszcze daty premiery Overwatch 2.

Overwatch 2 – trailer i gameplayDarek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: