Nie zagrasz w pierwsze Overwatch po premierze drugiej części, bo gra „zniknie”

Skiny za 200 złotych? Twórcy Overwatch 2 mogą chcieć wejść na grząski grunt
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Początkowo zapowiadało się na to, że Overwatch 2 i 1 będą koegzystować obok siebie. Twórcy nie pozostawiają jednak złudzeń, że tak się nie stanie.

Na ostatnim AMA z twórcami Overwatch 2 na Reddicie padło sporo pytań i tyleż samo odpowiedzi. Deweloperzy z Blizzarda przybliży graczom całą ideę gry i to, czym ona w zasadzie jest. I choć teoretycznie powinniśmy wiedzieć więcej, pojawiły się nowe pytania. Teraz przecież wychodzi na to, że „dwójka” będzie po prostu jedną wielką aktualizacją do pierwszej części.

Witaj Overwatch 2, żegnaj OW1

Twórcy zostali zapytani o to, co się stanie z „jedynką” po premierze „dwójki”. Wychodzi na to, że oryginał po prostu… zniknie i już nigdy go nie odpalimy. Pliki z Overwatch 2 mają całkowicie zastąpić pliki pierwowzoru. Mimo premiery w wersji early access, mamy już nie mieć później dostępu do „jedynki”.

Gdy OW2 zostanie uruchomiony 4 października, zastąpi obecną usługę.

wyjaśnia reżyser Aaron Keller

Wskazuje to na fakt, iż OW2 będzie aktualizacją i mimo cyferki „2” w tytule, nie jest to do końca sequel. No, przynajmniej nie w tradycyjnej formie. Jest to szczególnie ciekawe, że wcześniejsze informacje z Blizzarda wskazywały na coś kompletnie innego. Istnieje też szansa, że większość graczy po prostu źle odebrała tweeta deweloperów wystosowanego tuż po zapowiedzi gry.

Gracze Overwatch 1 i Overwatch 2 będą grać obok siebie na tych samych mapach.

informowali twórcy na Twitterze

I choć z jednej strony to prawda – bo posiadacze OW1 dostaną OW2 za darmo (nie w całości, rzecz jasna), to jednak wszyscy automatycznie staną się graczami OW2. Wychodzi więc na to, że skoro pliki pierwszej części zostaną zastąpione, to wspomniany tweet nie był do końca prawdziwy. Sam Jeff Kaplan wyjaśniał wcześniej, że nie ma co mieć nadziei na cokolwiek w formie „Overwatch Classic”, bo byłoby to kosztowne i trudne przedsięwzięcie.

Mam jednak nadzieję, że OW2 doczeka się trybów znanych z pierwszej części. Twórcy sporo eksperymentują ze sprawdzoną formułą, a potyczki 5 vs 5 nie wszystkim fanom przypadły do gustu. Swoją drogą warto wspomnieć, że już nie kupimy OW1. Jedyną formą możliwości aktualnego nabycia tej części jest zakupienie pakietu Watchpoint Pack z OW2.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie