Ostatni Tomb Raider pobił historyczny rekord

Crystal Dynamics może być zadowolone ze swojego tytułu.

Deweloper informuje, że Tomb Raider rozszedł się w liczbie 8,5 mln egzemplarzy! – Nasze studio jest dumne z tego, co udało się osiągnąć – komentuje Darrell Gallagher z Crystal Dynamics.


Taki wynik zapewnił grze miano najpopularniejszej odsłony cyklu z Larą Croft w roli głównej. Żaden wcześniejszy tytuł z piękną panią archeolog nie sprzedawał się tak dobrze. Jak pamiętamy, ostatni Tomb Raider pobił również rekord serii, jeśli chodzi o najlepsze otwarcie. Już w ciągu pierwszego miesiąca od premiery po tytuł sięgnęło 3,4 mln graczy.

Choć Crystal Dynamics ma powody do zadowolenia, wydawca Square Enix liczył na znacznie większą sprzedaż. Firma stawiała na wynik 5-6 mln w pierwszym miesiącu podkreślając, że to i tak ostrożny szacunek.

Ciekawe, jak wypadnie na tle owego rekordu kolejna odsłona serii, czyli Rise of the Tomb Raider. Tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku na konsolach Xbox One oraz Xbox 360. W późniejszym okresie gra wyląduje również na innych platformach, ponieważ Microsoft wykupił jedynie prawa do czasowej wyłączności na nowe przygody z panną Croft.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

18 Shares
Share18
+1
Tweet