Ostatni etap testów beta Albion Online już się rozpoczął. Jak dołączyć do zabawy?

Średniowieczny świat czeka na graczy.

Po zresetowaniu serwerów, niemiecki twórca gier Sandbox Interactive ogłasza, że jego tytuł MMORPG, rozgrywający się w otwartym świecie, czyli Albion Online wchodzi w najważniejszy etap końcowej fazy testów beta. Oznacza to nowy początek dla prawie 160 000 graczy o statusie Założyciela, którzy już do tej pory mogli cieszyć się grą, teraz zaś mających też dostęp do nowych terenów, usprawnień i mechanizmów, jakie wprowadza specjalnie dla nich ostatnia faza testów. Założyciele o statusie Legendary mogą cieszyć się nową rozrywką już od dziś, podczas gdy Epic i Veteran dołączą do nich 2 i 3 sierpnia. Ci, którzy również nie mogą się doczekać eksploracji świata Albionu mogą jeszcze dołączyć do tego zacnego grona, kupując Pakiet Założyciela w oficjalnym sklepie Albion Online.


Dążąc do do ulepszenia przeżyć graczy, studio Sandbox Interactive całkowicie przebudowało Tablicę Przeznaczenia oraz zmieniło tryb walki Gildia vs Gildia, a także dodało nowe usprawnienia do ogólnego systemu działania gildii. Ale jest to tylko jeden z wielu elementów rozgrywki, które zostały wzbogacone o kolejne mechanizmy. Dwa światy, Wyspy Królewskich oraz Ziemie Obcych, zawierają zupełnie nowe ekosystemy (bagna, step i góry), każdy ze swoim unikalnym wyglądem oraz mieszkańcami. Aby jeszcze bardziej zaostrzyć rywalizację w tych dwóch nowych środowiskach, do dyspozycji graczy został oddany System Artefaktów (broni, zestawów zbroi i innych przedmiotów). Kiedy jednak postaci będą stawać ze sobą w szranki, lepiej niech mają się ciągle na baczności, ponieważ nowododany System Reputacji i Przestępstw, będzie oznaczał każdego, kto stanowi wzór dla innych, bądź też hańbi się nieczystą walką. Będzie to jednak zdecydowanie więcej, niż tylko zwykła statystyka: reputacja gracza będzie miała bowiem znaczny wpływ na to, jak świat zachowuje się w stosunku do jego postaci.

Ze swoim bogactwem nowości wprowadzonych w ostatniej fazie testów beta, gra zaoferuje wiele unikatowych możliwości kreowania świata Albion Online.

Czym jest Albion Online?

Albion Online to gra MMORPG rozgrywająca się w otwartym świecie, stworzona przez studio Sandbox Interactive, której akcja toczy się w średniowiecznym, fantastycznym świecie Albion. Nieważne, czy grasz jako zahartowany w bojach wojownik, farmer, kupiec czy rzemieślnik, w tym kreowanym przez użytkowników świecie każda broń i budynek są stworzone wyłącznie przez graczy. Dzięki systemowi „jesteś tym, co nosisz”, wolnym od jakichkolwiek restrykcji związanych z wyborem klasy, utalentowany łucznik może w jednej chwili stać się potężnym magiem, ponieważ wyłącznie od gracza zależy jaką rolę obejmie on w świecie gry. Walki PvP, PvE czy gildia kontra gildia, każda z akcji ma swoje znaczenie oraz konsekwencje. Walki PvP w strefach zagrożenia traktowane są jako potyczki typu „zwycięzca bierze wszystko”. Albion Online jest pierwszą grą, która przenosi doświadczenia znane do tej pory z komputerów osobistych na ekrany tabletów.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet