Orange mocno wkracza w gaming. Z Boosteroid mogą zrobić rewolucję na rynku

Orange z wyjątkową ofertą dla graczy
PG Exclusive Publicystyka

Czy istnieje operator telekomunikacyjny dla graczy? Okazuje się, że tak. Wraz ze swoją nową ofertą Orange ma zamiar powalczyć o gamerów, którzy potrzebują najszybszego połączenia z siecią i liczą na najlepsze parametry rozgrywki. Poznajcie Orange i Boosteroid, czyli nowy wymiar grania w chmurze.

Spis treści:

 1. Mocny PC do gier. Czy można inaczej?
 2. Czym jest granie w chmurze?
 3. Orange i oferta dla graczy
 4. Co daje Boosteroid?
 5. Granie w chmurze krok po kroku
 6. Lista gier w Boosteroid
 7. Boosteroid – cena i wymagania
 8. Czy warto? Podsumowanie

Mocny PC do gier to konieczność? Nie do końca

Co potrzeba do grania w najnowsze gry komputerowe? Pierwszą odpowiedzią jest oczywiście mocny pecet, czyli komputer do gier. Jego koszt może być różny, ale najmocniejsze podzespoły to wydatek rzędu kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy pochłania dobra karta graficzna, która obsługuje np. Ray Tracing i dysponuje sporym zapasem pamięci. Niemały wydatek czeka nas również jeżeli chodzi o procesor, dysk SSD czy RAM.

A to przecież nie koniec kosztów. Do grania na PC potrzebujemy osprzętu (myszka, klawiatura), odpowiedniego nagłośnienia (słuchawki lub zestaw głośników), czy wreszcie i przede wszystkim monitora. Aby złożyć gamingowy zestaw do najnowszych gier, potrzebny będzie spory zapas pieniędzy. Tak to przynajmniej wyglądało przed laty. W 2024 roku możemy śmiało powiedzieć, że nie potrzeba mocnego komputera do gier. Na rynku jest bowiem alternatywa i wcale nie chodzi tu o konsolę.

Orange i Boosteroid
Granie w chmurze – nie potrzeba mocnego PC

Cloud Gaming. Czym jest granie w chmurze?

Pisząc o alternatywie miałem na myśli cloud gaming, czyli granie w chmurze. Czym to w ogóle jest? W dużym skrócie, granie w chmurze pozwala na rozgrywkę w gry wideo, bez uruchamiania ich na naszym sprzęcie. Monitor wyświetla obraz gry, my sterujemy i oddajemy się zabawie w tradycyjny sposób, ale podzespoły naszego sprzętu nie są w żaden sposób eksploatowane. To za sprawą zewnętrznej maszyny, na której uruchamiana jest gra i serwerów, z którymi łączymy się przy pomocy naszego urządzenia.

Może to być laptop, komputer PC, a nawet telefon. Nie mają znaczenia parametry karty graficznej czy obsługa najnowszych technologii. Wystarczy spełnić podstawowe wymagania i mieć odpowiednie połączenie internetowe. Cloud gaming dla wielu graczy brzmi jak świetny pomysł, jednak mają on pewien problem — chodzi o szybki internet. Czy da się to jakoś rozwiązać? Z pomocą przychodzi Orange, które wraz z Boosteroid, przygotowało wyjątkową ofertę z myślą o graczach.

Orange i Boosteroid. Wyjątkowa oferta dla graczy

Orange stawia na graczy i chce zaoferować jak najlepsze wrażenia z rozgrywki dzięki świetnej jakości połączeniu internetowemu i niezwykłej ofercie. Firma ogłosiła współpracę, na mocy której łączy siły z Boosteroid — platformą do grania w gry wideo w chmurze. To w zasadzie rozwiązanie wszystkich problemów, jakie może mieć gracz chcący rozpocząć przygodę w cloud gamingu.

Orange i Boosteroid
Wystarczy internet i można grać w gry!

Orange ma w swojej ofercie najlepszy internet światłowodowy i mobilny, dzięki któremu gracze będą mogli bez przeszkód oddać się zabawie w grach streamowanych z chmury. Co więcej, oferta operatora i współpraca z Boosteroid pozwala na uzyskanie korzystnych zniżek na usługi gamingowe. W ten sposób jako fani gier możemy porzucić myśli o składaniu drogiego peceta. Wystarczy szybkie łącze, a gry w chmurze będą działać w najwyższej jakości nawet w 60 klatkach na sekundę.

Co daje korzystanie z Boosteroid?

Współpraca Orange i Boosteroid nie wzięła się z przypadku. Platforma z grami jest jednym z największych graczy na rynku, już teraz przekraczając liczbę 4 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Dołączenie do ich grona pozwoli nam odkryć nieustannie poszerzaną bibliotekę różnorodnych tytułów, wśród których znajdziemy zarówno hity AAA, jak i mniejsze, lecz równie interesujące gry.

Najważniejsza zaleta to oczywiście cena. W tym przypadku nie musimy myśleć o zakupie nowego komputera. Jeżeli twój PC nie spełnia minimalnych wymagań gier, to i tak bez problemu odpali najnowsze tytuły w chmurze dzięki Boosteroid. Wystarczy posiadać grę w swojej bibliotece, a przy pomocy seriwsu ta zostanie uruchomiona na zewnętrznej maszynie. Nie musimy niczego pobierać ani instalować, rozgrywka w krótką chwilę zostanie wyświetlona na ekranie. Liczy się tylko gra, bez zbędnych przeszkód.

Granie w chmurze z Orange krok po kroku

Jak działa Boosteroid? Usługa działa tak, jak każda inna oferująca granie w chmurze. Po zalogowaniu się wybieramy interesującą nas grę spośród dostępnych tytułów. Wówczas konieczne będzie zalogowanie się do danej platformy (np. Steam czy Epic), a po chwili gra zostanie załadowana na serwerze Boosteroid — bez instalowania czy pobierania jej plików. My korzystamy z naszej klawiatury i myszy, sygnał dociera do serwera, a na ekranie wyświetlany jest obraz i dodatkowo dźwięk. Doświadczenie nie różni się od tego, gdy uruchamiamy grę po zainstalowaniu na komputerze.

Boosteroid i Orange
Logowanie do Boosteroid

Jak zalogować się do Boosteroid? W pierwszej kolejności należy utworzyć konto i opłacić abonament. Całość wykonamy na oficjalnej stronie i nie zajmie nam to zbyt długo. Wystarczą 2-3 minuty i jesteśmy gotowi do gry.

Lista gier w Boosteroid

Oferta gier dostępnych w ramach Boosteroid jest spora i cały czas się poszerza. Obecnie znajdziemy tam zarówno duże i wymagające sprzętowo najnowsze premiery gier, jak i mniejsze, choć równie interesujące produkcje. Każdy fan interaktywnej rozgrywki znajdzie na liście coś dla siebie, bo dostępne gry są naprawdę zróżnicowane. Oto przykładowe pozycje.

Przykładowa lista gier Boosteroid:

 • Cyberpunk 2077
 • Wiedźmin 3: Dziki Gon
 • Dying Light 2
 • Crusader Kings 3
 • Squad
 • DayZ
 • Counter-Strike 2
 • Legaue of Legends
 • Genshin Impact
 • Alan Wake 2
 • Fortnite
 • Baldur’s Gate 3

Pełna lista gier dostępna jest na oficjalnej stronie Boosteroid. Katalog rozwijany jest w oparciu o tytuły z różnych platform, dlatego bez trudu znajdziemy tam pozycje ze swojej biblioteki Steam czy Epic Games Store. Warto jednak pamiętać, że aby zagrać, musimy posiadać daną grę przypisaną do naszego konta!

To tylko część biblioteki gier na Boosteroid.

Na przykład, jeżeli chcemy zagrać w Alan Wake 2, który jest w katalogu, musimy mieć podłączone konto Epic Games, na którym została zakupiona ta gra. Z oczywistych względów tytuły darmowe nie wymagają zakupu. Fortnite i tym podobne uruchomią się bez dodatkowych opłat.

Cena i wymagania. Ile to kosztuje?

Po utworzeniu konta i zalogowaniu się w Boosteroid od razu możemy zacząć grać. Trzeba jednak pamiętać, że darmowe konto daje nam dostęp tylko do wybranych tytułów za darmo. Dopiero plany płatne pozwolą odblokować resztę dostępnych gier. Ile kosztuje Boosteroid? Obecnie dostępny jest jeden pakiet:

 • Pakiet Standard – 9,89 euro, rozdzielczość do 1080p i do 60 klatek na sekundę.

Zależnie od wybranej opcji możliwe będzie uzyskanie innych parametrów wyświetlania i płynności gier. Jakie wymagania musimy spełniać, aby rozgrywka była przyjemna? Grać możemy na komputerze, laptopie, smartfonie czy telewizorze, to nie ma znaczenia. Istotna jest prędkość internetu. Zaleca się, aby nasze łącze internetowe miało prędkość przynajmniej 15 Mbps (najlepiej minimum 25 Mbps) przy latencji poniżej 40 (a nawet 20) ms. W tym wypadku gwarancję szybkiego połączenia mamy od Orange dzięki ich ofercie na światłowód z prędkością do nawet 2 Gbps.

Nowa jakość grania od Orange. Czy warto skorzystać?

Oferta dla graczy od Orange i Boosteroid to świetna okazja do tego, aby zagrać w najnowsze tytuły bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Kupno nowego peceta to duży wydatek, ale na szczęście możemy go uniknąć. Czy takie rozwiązanie ma jakiekolwiek wady? To zależy od naszych preferencji i oczekiwań, bo cloud gaming nie jest oczywiście rozwiązaniem idealnym.

Warto pamiętać, że w przypadku najbardziej wymagających gier może okazać się konieczne zmienienie niektórych parametrów wyświetlania grafiki. Całość jest strumieniowana z zewnętrznego serwera, dlatego ilość danych odbierana przez nas, jako użytkowników końcowych, jest bardzo duża i może sięgać nawet kilkanaście gigabajtów na godzinę. To dlatego oferta Orange i Boosteroid jest godna uwagi — ta platforma do cloud gamingu posiada serwer umiejscowiony najbliżej Polski, bo w Bratysławie. Oznacza to, że oferta jest w tym wypadku bezkonkurencyjna z uwagi na możliwość uzyskania o wiele lepszego transferu, niż w przypadku innych dostawców podobnych usług. To co, wkraczacie z nami w nową erę gamingu?

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Orange.

Advertisement

Advertisement
Advertisement
Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie