Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Granie w chmurze to przyszłość. Ubisoft z ważną umową na lata

Ubisoft w dobie koronawirusa przenosi pokazy dla graczy i dziennikarzy, a także inne wydarzenia do chmury i streamingu.

Jeden z największych producentów i wydawców gier na świecie, podpisał długoletnią umowę z firmą Parsec. Ta będzie dla niego dostarczać rozwiązania w chmurze. Wszystko po to, aby Ubisoft mógł za pomocą streamingu, prezentować nowe gry czy dema, a także przeprowadzać eventy oraz tworzyć inne projekty. Firma już wcześniej współpracowała z Parsec, teraz jednak umowa została rozszerzona. To może zwiastować powolny koniec tradycyjnych wydarzeń dla graczy oraz dziennikarzy.

Już w poprzednim miesiącu Ubisoft wykorzystał technologię Parsec, aby zaprosić na zdalne testowanie Assassin’s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion ponad 1000 dziennikarzy z całego świata. Nie jest zresztą pierwszym producentem, który w dobie koronawirusa sięga po takie rozwiązania.

CD Projekt RED użyło usługi od NVIDII, czyli GeForce Now, aby prasa mogła zapoznać się z Cyberpunk 2077. Bungie wykorzystało Google Stadia do playtestów Destiny 2, a z kolei Microsoft stworzyło specjalną wersję Project xCloud, aby pomóc producentom gier uzyskać dostęp do narzędzi developerskich zdalnie.

Ubisoft z kolei nie zapowiedziało planów na usługę streamingu bazującego na chmurze. Ostatnią nowością tego rodzaju było Uplay+, które wystartowało w zeszłym roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się