Oculus Rift za tysiąc złotych? To całkiem prawdopodobny scenariusz

A Wy ile byście byli w stanie zapłacić za takie gogle?

Palmer Luckey, czyli twórca Oculus Rift zdradził orientacyjną cenę urządzenia. Według niego będzie się ona zaczynać od 200 dolarów, a maksymalnie ma wynosić 400 dolarów. O ile pierwsza propozycja wydaje się naprawdę rozsądnym rozwiązaniem, tak druga już nieco mniej. Jednak tak naprawdę w Polsce zapewne urządzenie będzie sporo droższe, ponieważ ceny sprzętu elektronicznego w USA, zwykle są niższe niż na Starym Kontynencie. Przelicznik 400 dolarów równa się 400 euro, jest całkiem realny. Dlatego prawdopodobnie w naszym kraju urządzenie będzie kosztować przynajmniej 1600 złotych.

Chociaż przy okazji pojawia się światełko w tunelu. Luckey podkreśla, że jeśli będzie duże zainteresowanie przed premierą Oculus Rift i uzbiera się sporo zamówień na nie, wtedy będzie można wynegocjować niższe ceny podzespołów. To powinno znacznie obniżyć koszt dla ostatecznego odbiorcy, czyli konsumenta.


Ponadto producent zaznaczył, że urządzenie w finalnej wersji, będzie dużo wydajniejsze niż ostatni prototyp sygnowany symbolem DK2. Lepsza jest chociażby jakość obrazu, twórcy zwiększyli też częstotliwość odświeżania.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

3 Shares
Share3
+1
Tweet